Çarşamba, Mayıs 22, 2024

CHP Paris Birliği Başkanı Ergin: İktidar ateşini Paris’te de yakmak zorundayız

CHP Paris Birliği Başkanlığı’na atanan Nazım Ergin, “İktidar ateşini Paris’te de yakmak zorundayız. Zaferimizi taçlandırmak için, Paris’te, CHP’nin yereldeki başarısıyla heyecanlanan yediden yetmişe her yurttaşımıza ulaşmakla görevliyiz” dedi.

CHP Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tüm imzasıyla Paris Birliği Başkanlığı’na Yüksek İnşaat Mühendisi Nazım Ergin atandı. CHP Paris Birliği kurucu üyeleri, Nazım Ergin başkanlığında toplandı. İlk toplantıdan ‘örgütlenme seferberliği’ kararı alan CHP üyeleri, gelecek süreçte yapılacak çalışmalara dair bir yol haritası çıkardı.

Paris’te CHP’nin zaten var olduğunu, CHP emektarlarının zaten mücadele ettiğini belirten Ergin, şu değerlendirmeyi yaptı:

‘Yaklaşan iktidarımızı, Fransız Devrimi’nin başkenti Paris’ten var gücümüzle destekleyeceğiz’

Ancak Türkiye’de hızını ve heyecanını artıran iktidar mücadelemiz, yurt dışı birliklerinde de daha güçlü, daha örgütlü, daha organize hareket edilmesi gerekliliğini doğurdu. Paris Birliği’ni yeniden ayağa kaldırma fikri de buradan çıktı. Yol arkadaşlarımız, fedakar Cumhuriyet Halk Partisi kadroları, emeğin iktidarını Türkiye’de kurarlarken, memleketlerinden uzakta Paris’te yaşayan yurtseverlerin de ‘Peki iktidar için biz ne yapabiliriz’ sorusundan, bu hayati soruya verilen yanıtlardan doğdu Paris Birliği. Ülkemizde adım adım yaklaşan halkçı, laik iktidarımızı, Fransız Devrimi’nin başkenti ve aydınlanmanın çıkış noktası olan Paris’ten var gücümüzle destekleyeceğiz. Kararımız da, yolumuz da budur. Yıllardır yurt dışında yaşasak da, Türkiye’den uzak olsak da yüreğimiz, aklımız hep kendi topraklarımızda. Aynı şekilde, yıllardır Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nde mücadele eden, bu mücadeleye elden geldiğince destek veren yurttaşlarız. Şimdi ise Türkiye’de saray rejimine karşı yıllardır emek emek örgütlenen, değişim rüzgarıyla hızlanan ve yerel seçimlerde ikirciksiz bir zaferle taçlanan mücadelemizi, Türkiye haritasının CHP kırmızısına boyanmasından aldığımız heyecanla Paris’te de yeniden büyütme zamandır.”

‘Yüzünü tekrar CHP’ye dönen insanlarımız var’

Paris’te yaşayan Türk vatandaşlarına çağrı yapan Ergin, şunları kaydetti:

“İktidar ateşini Paris’te de yakmak zorundayız. Avrupa’da partimizin iktidar yürüyüşünden heyecan duyan ve yüzünü tekrar Cumhuriyet Halk Partisi’ne dönen insanlarımız var. Türkiye’de yaşama şansı bulamadığı için yurt dışına çıkmış, çıkmaya devam eden gençlerimiz var. Mahalle baskısı, işsizlik, geleceksizlik, adaletsizlik… Bakın, Türkiye’den bu nedenlerle göçmek zorunda kalmış bir genç için Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart’ta elde ettiği başarı, mutluluktan göz yaşartacak bir başarıdır. Genel Başkan’ımız Özgür Özel’in de dediği gibi bu bir zafer değil, zafer yürüyüşüdür. Zaferimizi taçlandırmak için, Paris’te, CHP’nin yereldeki başarısıyla heyecanlanan yediden yetmişe her yurttaşımıza ulaşmakla görevliyiz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER