CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Kahraman’a "Laiklik yeni anayasada olmamalıdır” sözlerini protesto etmek amacıyla Emre Kongar’ın “Demokrasi ve Laiklik” kitabını gönderdi. 

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik ile ilgili açıklamalarına “tepki” göstermek amacıyla kitap gönderme yöntemini seçti.

"OKUMASINDA FAYDA VAR" 

Köse, konuya ilişkin açıklamasında Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturan Meclis Başkanı’nın laiklik ile ilgili söylediği sözlerin kabul edilebilir olmadığını belirterek, “Bu kişi her ne kadar söylediği sözlerden geri adım atmış olsa da, kendisine bazı hususları hatırlatmak görevimizdir. TBMM Başkanlığı gibi önemli bir koltukta oturan kişinin ‘kişisel görüş’ kavramı üzerinden AKP’li yöneticiler tarafından korunup, kollanması ise büyük talihsizliktir. Sayın Kahraman’a bugün; Emre Kongar’ın’Demokrasi ve Laiklik’ adlı eserini gönderiyoruz” dedi. 

Kahraman’ın, gönderdikleri kitabı mutlaka okumalı ve “feyz” alması gerektiğini belirten Fatma Köse, “Kanun yapıcı yasama organın başındaki meclis başkanının Anayasamız tarafından güvence altına alınmış ve değiştirilemeyecek hüküm olan ‘laiklik’ kavramının içini boşaltma çabalarına asla ve kat’a müsaade etmeyeceğiz. Bugün gönderdiğimiz kitaplar aslında tarihe bir not anlamına da gelmektedir. Umarım en kısa zamanda gönderdiğimiz kitabı Sayın Kahraman okur ve içine düşmüş olduğu buhran halinden kurtulur” şeklinde konuştu. 

(ANKA)