Cumartesi, Eylül 24, 2022

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun “gençlere elektronik eşyalarda vergi avantajı” vaadi, AK Parti’nin vizyon belgesinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği elektronik eşyalarda gençlere vergi avantajı sağlayan çalışma, AK Parti’nin 2023 seçimleri için hazırladığı vaatlerin arasında yer aldı.

Daha önce Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirmesiyle hükümet, Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) üniversite öğrencilerinin aldıkları kredilerin ödenmesinde faizlerin silinmesini, elektrik faturalarında TRT payının kaldırılması, asgari ücretin enflasyona göre düzenlenmesi, emekliye bir maaş bayram ikrâmiyesi verilmesini sağlamış, 3600 ek gösterge ve EYT’lileri gündemine almıştı.

Kılıçdaroğlu, 4 Eylül 2021’de çektiği bir videoda da “Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak” demişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 28 Ekim’de AKP’nin 2023 vizyon belgesini açıklaması bekleniyor. Bu belgede hem seçime yönelik vaatler hem de cumhuriyetin 100’üncü yılına ilişkin perspektif yer alacak.

AK Partili kurmaylara göre, söz konusu vaatler arasında Kılıçdaroğlu’nun da gündeme taşıdığı elektronik eşyalarda gençlere vergi avantajı getirecek bir çalışma da var.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
50,352TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER