CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan market yöneticilerine mektup

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, market yöneticilerine mektup gönderdi, temel gıda ürünlerine kış boyunca zam yapılmamasını istedi.

Kılıçdaroğlu mektubunda şunları kaydetti:

“Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik burhan, hepimizim malumudur. Özelikle temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak da bir çıkmazın içine sokmaktadır. Bildiğiniz üzere 20 Kasım 2021 günü gıda sektörümüzün değerli paydaşları ile video konferans toplantısı gerçekleştirdik.

Bu toplantıda ekonomik burhan sürecinde hem sektörümüzü hem de halkımızı koruyacak tedbirler üzerine konuştuk. Ardından gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da hükümetin alması gereken 6 adımı açıkladım.

Değerli sektör yöneticisi,  söz konusu basın açıklamasında halkımızı korumak adına büyük marketlerden de bir talebim olduğunu ifade etmiş “10 hayatta kalma ürünü” için kış aylarında zam yapılmamasını istemiştim. Bu ürünler un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzedir. Bu talebin sizden bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız. Ve bu mektup vesilesiyle bir kez daha sizden istediğim bu fedakarlıktan doğacak zararı iktidara geldiğimizde karşılayacağız. Kara kışı atlatabilmek adına bu adımı atacağınıza inanıyorum.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
43,593TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER