Çarşamba, Mart 29, 2023

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Artık helalleşmemiz lazım. Çok bölündük, çok ayrıştık, çok kavga ettik”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Artık helalleşmemiz lazım. Çok bölündük, çok ayrıştık, çok kavga ettik. Bu topraklar bereketli topraklardır. Mevlana’lar, Hacı Bektaş’lar, Ahi Evran’lar yaşadı, tamamı bize sevgiyi, beraber yaşamayı, ahlakı, bilgiyi öğrettiler” dedi. 

Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te  düzenlenen Şanlıurfalılar Buluşmasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

-Üç tane evladım var. Elleri ekmek tutuyor. “CHP’li belediyelerin kapısından girmeyeceksiniz” dedim. Çünkü dedikodu olmasın. Siyasetçi temiz olmalı ki tehdit edilmesin. Ben siyasete girdiğimde mal varlığımı internet sitemde yayımladım.

– Eğri ile doğruyu ayırmak akılla olur. Kuralları keşfederseniz insanlığın hizmetine neler sunulduğunu göreceksiniz. Aklımızı kullanmazsak, başkasına kiraya verirsek doğru olmaz. Kainatın sırlarını çözmek kadar güzel bir şey yok.

– Hep söyledim, camiye, kışlaya, adliyeye siyaseti sokmayın. Buralara siyaset sokarsanız toplumu ayrıştırırsınız. Toplumu ayrıştırdılar, böldüler. Kimin daha inançlı, kimin inançsız olduğunu yaradandan başka kim bilebilir? Şimdi inancı, kimliği sorguluyoruz. Kimliğin siyaseti olmaz. Bu ülkede 80 milyon yaşıyorsa, 80 milyon eşit vatandaşız. Böyle olmak zorundayız. Her yaradılanın bir sırrı vardır, buna bakmak zorundayız.

– Artık helalleşmemiz lazım. Çok bölündük, çok ayrıştık, çok kavga ettik. Bu topraklar bereketli topraklardır. Mevlana’lar, Hacı Bektaş’lar, Ahi Evran’lar yaşadı, tamamı bize sevgiyi, beraber yaşamayı, ahlakı, bilgiyi öğrettiler.

– Çocuklarımızla güzel bir ülke bırakmak zorundayız. İYİ Parti ile Demokrat Parti ile ittifak kuruyoruz. Bu partiler geçmişte neredeyse düşmandı birbirine. Ama her bir liderin ne kadar olgunlaştığını, birbirlerini anladığını görüyoruz. Demek ki oturup konuşabiliyoruz. O zaman neden kavga ediyoruz.

– Ben bildiğiniz politikacılardan değilim. Evine helal ekmek götüren her vatandaşın başımın üzerinde yeri vardır. Çok zengin topraklar üzerindeyiz. Urfa’nın hoyratını söyleyip duygulanmayan biri var mı acaba? Biz zenginliklerimizle övünmeliyiz. Yemeklerimiz bile farklı, bu da bizim zenginliğimiz. Zenginliklerimizi dünyaya tanıtmak zorundayız. Yabancılar bizim tarihimizi de bizden daha iyi biliyorlar.

– Bu toplumun helalleşmesi lazım, bu toplumun kardeş olması lazım. Hiçbir ayrım olmaması lazım.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
56,305TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER