Pazartesi, Mart 20, 2023

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “İnternet olmazsa yardım ekipleri hemen mi gelecek. Yok. Yaralılar mı kurtulacak, yok. Enkazlar mı kalkacak, yok. Bırakın bu saçmalıklarla uğraşmayı da interneti geri getirin”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya erişiminin kısıtlanmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Ülkeyi nasıl yönetiyorlar bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Ülkeyi yönetemiyorlar. Bu saray iktidarı; interneti ve sosyal medyayı yavaşlatarak ne yapmayı ne elde etmeyi bekliyor Allah aşkına. Depremi mi unutturacaksın vatandaşa. İnternet olmazsa yardım ekipleri hemen mi gelecek. Yok. Yaralılar mı kurtulacak, yok. Enkazlar mı kalkacak, yok. Bırakın bu saçmalıklarla uğraşmayı da interneti geri getirin. Bu yolları açın. İnsanlar en azından haberleşebilsinler” dedi. 

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 6 Şubat’ta meydana gelen depremler 10 ili vurdu. Deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları sürerken, haberleşme ve iletişimde de çok aktif kullanılan sosyal medyada öğleden sonra erişim sorunu ortaya çıktı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’den Senem Toluay Ilgaz’a telefon ile bağlanarak sosyal medyaya erişim kısıtlamasını değerlendirdi.

“İNTERNET OLMAZSA YARDIM EKİPLERİ HEMEN Mİ GELECEK, YOK. YARALILAR MI KURTULACAK, YOK”

Kılıçdaroğlu, “Ülkeyi nasıl yönetiyorlar bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Ülkeyi yönetemiyorlar. Bu saray iktidarı; interneti ve sosyal medyayı yavaşlatarak ne yapmayı ne elde etmeyi bekliyor Allah aşkına. Depremi mi unutturacaksın vatandaşa. İnternet olmazsa yardım ekipleri hemen mi gelecek. Yok. Yaralılar mı kurtulacak, yok. Enkazlar mı kalkacak, yok. Bırakın bu saçmalıklarla uğraşmayı da interneti geri getirin. Bu yolları açın. İnsanlar en azından haberleşebilsinler” diyerek AKP iktidarını eleştirdi.

“SOSYAL MEDYA SAYESİNDE İNSANLAR YARDIM ÇIĞLIKLARINI DUYURABİLİYORLAR”

Sosyal medyaya erişim kısıtlamasının hemen kaldırılması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Gerçekten de aklını yitirmiş bunlar. Sosyal medya sayesinde insanlar yardım çığlıklarını duyurabiliyorlar. Yani bu yardım çığlıklarının kesilmesi demek. Ya Allah aşkına, kalbiniz mi kurudu sizin. Nedir bu böyle. Kimsen, nasıl intikam almaya çalışıyorsunuz. Bu rezalete aslında derhal son verilmesi gerekir. Saklamaya çalıştıkları her şeyi ama her şeyi biliyoruz. Onların açıklama yapması gerekir. Ama tekrar ediyorum, her şeyi biliyoruz” dedi.

Depremde bina enkazlarının altında kalan pek çok yurttaş, sesini sosyal medya üzerinden duyurarak yardım talebinde bulunuyordu. Öte yandan depremin vurduğu kentlerde yurttaşlar, koordinasyonu da yine sosyal medya hesapları üzerinden sağlıyor.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
56,252TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER