Cuma, Mayıs 24, 2024

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Ekonomik bağımsızlığımız tehlikede”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Tarih yeniden bizi göreve davet ediyor. Bu görevi şu anda beraber yerine getireceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu, “21.yüzyılın Türkiye’sinde ekonomik bağımsızlığımız tehlikededir. Düne kadar küfrettikleri adamın ayağına gidiyorlar. TC’yi yönetenlerin birilerine el açmasını kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Bir devlet bir kişinin iradesine teslim edilemez. Bir kişinin iradesi felaketlere sürükler. Çetelerin kol gezdiği bir ülke olduk. Her birimizin bu ülke için görevi var. Bu ülkeyi kuranlara bizim borcumuz var. 99 yıldır bu mücadelenin parçası olduk. Bundan sonra da olacağız. Mustafa Kemal ve arkadaşlarının ilk yaptığı iş Çocuk Esirmene Kurumu’nu kurmak oldu. Çünkü çocuklar babasız kalmıştı. 1921. Bu sosyal medeniyet demektir. En zor koşularda bunlar yapıldı.

21.yüzyılın Türkiye’sinde ekonomik bağımsızlığımız tehlikededir. Düne kadar küfrettikleri adamın ayağına gidiyorlar. TC’yi yönetenlerin birilerine el açmasını kabul etmiyoruz.

EMPERYAL GÜÇ ATEŞİ KENDİ TUTMAZ, MAŞA KULLANIR

Okullarımızda bizim tarihimiz çocuklarımıza doğru öğretilmiyor. Verdiğimiz mücadele de doğru öğretilmiyor. Ekonomik bağımsızlığınızı sağlamazsanız Türkiye’yi büyütemezsiniz. Emperyal güçlerin talepleri doğrultusunda iş yaparsanız başınız belaya girer. Genç arkadaşlarım unutmasınlar hiçbir emperyal güç ateşi kendi tutmaz, maşa kullanır. Bugün geldiğimiz noktada emperyal güçlerin, mevcut yönetimi nasıl kullandığını çok iyi biliyoruz.

HER CHP’Lİ CESUR OLMAK ZORUNDA

Tarihin CHP’lilere yüklediği ciddi bir görev var. Bu görevi şu anda beraber yerine getireceğiz. Bizim yaşamımızda korku yoktur, olamaz zaten. Her CHP’li cesur olmak zorundadır. Hiçbir güce boyun eğmeyeceğiz. Bizim mücadelemiz bağımsızlık mücadelesidir.

TARİH YENİDEN BİZİ GÖREVE DAVET EDİYOR

Cumhuriyetin 100. yılına giriyoruz. Darbeler oldu, başbakanlar idam edildi. Ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden gençleri astılar. Biraz sağdan, biraz soldan asalım diye gencecik fidan gibi evlatlarımız idam edildi. Tarih yeniden bizi göreve davet ediyor. Kararlı mücadelemizi sürdürmek zorundayız.

Birileri beşli çeteleri harekete geçirebilir, kendi medyasını, yolsuzluk yapanları, haramileri harekete geçirebilir. Onların yedi düveli dahi gelse bir santim geri adım atmayacağız. Her türlü hareket, iftira yapıldı. Linç girişiminde bulunuldu, kurşunlar atıldı. Öldürülmek istendik. Tek adım dahi geri adım atmadık çünkü biz Mustafa Kemal’in öğretisinden geliyoruz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER