Cumartesi, Mayıs 18, 2024

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “CHP’li belediyelerde asgari ücret 4500 TL olacak”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP belediyelerinde, en düşük ücret, yani asgari ücret 4500 lira olacaktır. Milletimize hayırlı olsun. Ayrıca bu hafta sonu belediyelerimizle Kayseri’de buluşup, karakış fonunu konuşacağız. Fonu biz kuracağız” dedi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yayımladığı videoda şunları söyledi:

“Bugün Merkez Bankası şahsın emriyle akla mantığa sığmayan kararlara yeniden imza attı. Biz 128 milyar Dolar konusunu söyleyince, sorumsuz saray avaneleri pankart indirme derdindeydi. En büyük dertleri çevirdikleri alavere dalavereleri kimse duymasın. Açıkça arka kapıdan dolar sattılar. Birilerini çok ama çok zengin ettiler, halkımızı da açlık sınırına indirdiler. Bugün Merkez Bankası Türk Lirası’na değer kaybettirmeye devam ediyor. Sonra da kasasında olmayan parayla müdahale ettiğini söylüyor. Böyle bir akıl tutulması. Erdoğan’ın durumu zaten ortada. Bir ekonomik intihar treninin lokomotifi olmuş durumda. Bu rezaletler dünyada ilk kez yaşanmıyor. TÜİK rakamlarla oynuyor ya, bu geçmişte Yunanistan’da da yapıldı. Avaneler gitsin, baksınlar, bu rakamlarla oynayanların sonu nice oldu. Ey avaneler, en şüreka, açlığı algıyla yönetemezsiniz, karnı aç insanları algıyla doyuramazsınız, artık kendinize geliniz.”

EN YAKIN DURAKTA İNİN

“Bu intihar yolculuğunda bu trenden en yakın durakta inin. Aklı başında herkes inmeye başladı, siz de inin. Kendinizi bile bile bu kötülüğe alet etmeyin. Erdoğan kendisi imza atsın akıl dışı ekonomik kararlara.”

BELEDİYELERDE EN DÜŞÜK ÜCRET 4500 LİRA OLACAK

“Ayrıca saray ve şürekasının yarattığı yıkım üzerine bu gece kurmaylarımla birlikte yoğun çalıştım. CHP belediyelerinde, en düşük ücret, yani asgari ücret 4500 lira olacaktır. Milletimize hayırlı olsun. Ayrıca bu hafta sonu belediyelerimizle Kayseri’de buluşup, karakış fonunu konuşacağız. Fonu biz kuracağız. Yalnız değilsiniz sevgili halkım, yanınızdayız. Geliyor gelmekte olan.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER