CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Genel Merkezi’nde "Karaman ve Çocuk İstismarı" ile ilgili yaptığı basın toplantısında, "Biz çocuklarımızın da Genel Başkanımızın da sonuna kadar arkasındayız.Kuru gürültüyle suçunuzu bastıramazsınız." dedi.

Kadın Kolları Genel Başkanı Köse şöyle konuştu: “Öncelikle dün Nusaybin’de hain saldırıda kaybettiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sizin de bildiğiniz üzere son üç gündür Genel Başkanımıza karşı çirkin bir saldırı başlatılmıştır. Genel Başkanımızın sözlerini anlamak zeka ve vicdanla alakalıdır. Üzücü olan, bu olaya kadınların alet edilmesidir. Oysa biz kadınlar vicdanımızla, merhametimizle ve aklımızla hareket ederiz. Ben buradan bütün kadınlara sesleniyorum: Bu çirkin oyuna gelmeyelim.

AKP’li Kadınlar, önceki CHP Genel Merkezimizin önüne gelerek, Aileden ve Kadından sorumlu Bakanları için, “Sema Ramazanoğlu yalnız değildir “ çığlıkları attılar, epeyce gürültü çıkardılar. Neymiş dertleri? Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, “Çocuklara sahip çıkın, vakıflara değil, Valisi konuşmuyor, Millî Eğitim Bakanı konuşmuyor, Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor ”demiş. 45 çocuğa tacizin konuşulduğu, sorumluların ve yetkililerinin sessiz kaldığı üstelik Aile ve Kadından Sorumlu Bakanın, “Bir defa böyle bir şey olması kurumumuzun saygınlığını zedelemez” söylemi karşısında, insanların, onlarca çocuğun ve ailenin canını yakan bir konuda Genel Başkanımız, duyarlılık göstermiş, "Ey yetkililer çocuklarımıza sahip çıkalım” demiş. Hakaret bunun neresinde, kadına karşı olumsuz söylem bunun neresinde? Sizin bakanınız, Rıza Zerrab için, “Sana kimse bir şey yapamaz, ben senin önüne yatarım” dediğinde, bunu cinsiyetçi bir söylem olarak algılamadınız, hatta alkış tuttunuz. İşinize gelmeyince mi cinsiyetçi söylem? Asıl, 45 çocuğumuza tacizde ayaklanacaktınız, o zaman feryat edecektiniz. Ensar Vakfı’na, taciz olayına sahip çıkan Bakanınız için ayaklanacaktınız. Böylesi bir suça sessiz kaldınız, bu gün bu davranışınızla bu suça bir kez daha ortak oldunuz.

Çocuklarımız baş tacımızdır, onların taciz ile tecavüz ile anılması, adlarının yan yana gelmesi biz kadınlar, biz anneler, insan olan herkes için katlanılmazdır. Bu siyaset üstü bir konudur, bütün kadınların bütün annelerin,ortak "Amasız, fakatsız" birleşmesi, tek ses, tek yürek olması gereken bir durumdur. CHP’li kadınlar olarak buradan sesleniyoruz: Çocuklarımıza karşı yapılan her türlü istismara karşı, biz set olacağız. Bu yaptığınız, insanlığa da, kadınlığa da, hele hele anneliğe de sığmadı. Biz çocuklarımızın da Genel Başkanımızın da sonuna kadar arkasındayız. Kuru gürültüyle suçunuzu bastıramazsınız.”