Cuma, Aralık 1, 2023

CHP Grup Başkanı Özel: Örgüt bana inanırsa bu takımı şampiyon yaparım

CHP Mersin İl Kongresi’nde konuşan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Genel Başkanlık adaylığı için “Bu örgüt bana inanır, yetkilendirirse bu takımın başına geçerim, bu takımı da şampiyon yaparım, söz veriyorum. Eğer yetki verilmezse partinin evladıyım, başarısı için emek vermeye devam ederim” dedi.

Özel, “Bu örgüt bana inanır, yetkilendirirse bu takımın başına geçerim, bu takımı da şampiyon yaparım, söz veriyorum. Eğer yetki verilmezse partinin evladıyım, başarısı için emek vermeye devam ederim.” dedi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen CHP Mersin İl Kongresi’nin divan başkanlığını Parti Meclis Üyesi Müslim Sarı yaptı. Tek listeyle gidilen kongrede, mevcut başkan Koral Ömür yeniden aday oldu.

Kongrede CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Talat Dinçer, Hasan Ufuk Çakır da birer konuşma yaptı.

Kongrede konuşan CHP Grup Başkanı Özel, CHP’nin baba ocağı olduğunu belirterek, “CHP içindeki tartışmaları, ‘acaba bir ayrılık, geçmişteki kötü örnekler gibi farklı partileşme süreçleri gibi kavga olur mu, ayrı düşme olur mu?’ diyenlere şunu söylüyoruz; biz bu babaevinin evlatlarıyız, çorbayı kaynatanlarız, bacayı tüttürenleriz. Bu evin tapusu bir kişiye aittir. O ne Kemal Bey’dir ne Özgür Özel’dir. Ne İnönü’ydü ne Ecevit’tir. Bu evin tapusu bir kişiye aittir o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

SÜRECİ KILIÇDAROĞLU’NA VE YETKİLİLERE AKTARDI

Özel, süreç içerisinde partilerinin yenilenmesi ve güçlenmesi için gayret gösterdiğini vurgulayarak, bu sürecin nasıl yönetilmesi gerektiğini hem yetkili organlara hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na doğrudan aktardığını söyledi.

Özgür Özel, “Bu örgüt bana inanır, yetkilendirirse bu takımın başına geçerim, bu takımı da şampiyon yaparım, söz veriyorum. Eğer yetki verilmezse partinin evladıyım, başarısı için emek vermeye devam ederim” ifadesini kullandı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER