Çarşamba, Nisan 17, 2024

CHP Balıkesir İvrindi’de seçimlere katılamayacak: İlçe başkanı listeyi teslim etmeyip istifa etmiş

CHP, belediye başkanı ve belediye meclisi üyelerine ilişkin aday listesi ilçe seçim kuruluna teslim edilmediği için Balıkesir’in İvrindi ilçesinde yerel seçimlere katılamayacak.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri takvimine göre siyasi partilerin aday listelerini seçim kurullarına teslim etmesi için tanınan süre dün saat 17:00’de sona erdi.

CHP‘nin İvrindi’de belediye başkanı ve belediye meclis üyelikleri için aday listesi ilçe seçim kuruluna teslim edilmedi.

Partisi tarafından İvrindi belediye başkan adayı olarak duyurulan Ali Kundakçı, sosyal medya hesabından, listenin teslim edilmemesi nedeniyle CHP İvrindi İlçe Başkanı Ayhan Arslanbey’e tepki gösterdi.

Süre sona erinceye kadar partisinin ilçe başkanlığında beklediğini belirten Kundakçı, şunları dedi: “Saat 14.00’ten beri CHP İvrindi İlçe Başkanlığındayım. Maalesef ilçe başkanı bizim dosyalarımızı seçim kuruluna vermek için gelmedi. Defaatle aramamıza rağmen gelmedi. Dolayısıyla dosyalarımızı seçim kuruluna teslim edemedik.”

‘Çare’ ittifak!

CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı ise aday listelerinin seçim kurullarına tesliminin ‘ilçe başkanlarının sorumluluğunda olduğunu’ söyledi.

Köybaşı, şunları dedi: “İvrindi İlçe Başkanımız müracaatı yapmamış. Biz işlemleri takip ederken her ilçe başkanına yetki vermiştik. Müracaatı yapmayıp, partiden de istifa edip ayrılmış. Bu nedenle İvrindi’de aday gösterememiş oluyoruz.”

İvrindi’de yerel seçimlerde başka adayları destekleyebileceklerini belirten Köybaşı, başka partilerle bu konuda görüşmelerinin sürdüğünü dile getirdi.

‘Durumun iki-üç gün içinde netleşeceğini’ anlatan Köybaşı, şöyle konuştu: “Nasıl sonuçlanır, ne olur bilemem ama ittifak görüşmelerimiz sürüyor. İlçe başkanının yaptığı şık olmadı. Neticede ittifak olur, adaylar gösterilir, adaylar çekilir. Her partide böyle şeyler yaşanıyor. Bugün ilçe yönetiminin tamamını görevden alıp yerlerine atama yapacağız.” 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER