Perşembe, Şubat 29, 2024

MHP Lideri Devlet Bahçeli’den “Fatih Terim fonu” ve Dilan Polat açıklaması: Milletimizde öfkeye neden olmaktadır

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Daha çok faiz elde etmek için tertip etmiş fon oyunları, milyon dolarlarını buraya bağlayan tanınmış simalar, buna çanak tutan banka yöneticileri, saçlarına dolar takanlar milletimizde öfkeye neden olmaktadır. Tik Tok rezaleti ise salgın gibi yayılmaktadır” dedi.

Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

– Huzurlu ve güvenli liman arayanlara tek çare, MHP ve Cumhur İttifakı’dır. Mahalli idarelere düşen zilleti kaldırmak için hazırlık yapıyoruz. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenleri mahalli idarelerden silip atmak hedefiyle yanıp tutuşuyoruz.

– Iğdır’dan Aras’ın Aydın’dan Menderes’in Tunceli’den Munzur’un, Tekirdağ’dan Ergene’nin, Diyarbakır’dan Dicle’nin çağıltısını dinledik.

– Milletimizin tüm değerler, miras ve yöresel güzellikleri başımızın tacıdır. Kimseyi ayırmadık, ayırmayacağız. Kimseyi yabancı görmedik, görmeyeceğiz. Sözde ve bölücü bir sanatçının elini öpüp “onurum” diyen CHP Genel Başkanına hatırlatırım ki bizim onurumuz da gururumuz da Türk milletidir. Bizim anlayışımıza göre herkes eşittir. Kürt kökenli kardeşlerimizin daha az eşit olduğunu söylemek hakikati katletmektedir. Bu sefil iddia devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne saldırıdır ve suçtur. 31 Mart’ta yapılacak seçimler öncesinde CHP’nin acemi genel başkanı HEDEP’i tava getirmek amacıyla gemi azıya almıştır. Kürt kökenli kardeşlerim bayağı siyasi taktiklere aldanmaz. CHP Genel Başkanına tavsiyem ya HEDEP’i içlerine almaları, ya da HEDEP’e katılmalarıdır. Bölücülük parkurunda CHP ile HEDEP’in yarışmasında öne çıkan olmaz. HEDEP demek CHP demektir. CHP ile PKK arasındaki teğet noktaları fazlalaşmıştır. Cumhur İttifakı İstanbul’da zilleti sallayıp devirecektir. Ankara’da zilleti indirecektir. Cumhur İttifakı yerel yönetimlerdeki makus hale son verecektir.

– CHP Genel Başkanı kulağını Kandil’e verdiği müddetçe hüsran ve hezimetten kurtulamayacaktır. Kalbi pırıl pırıl dalgasız deniz gibi olan milletimiz tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçirmesini bilecektir.

– Bugünden itibaren 125 günlük süre vardır. Çalışmalarımızı hızlandırıp yoğunlaştıracağız. Çarenin tükenmediği, ışığın tamamen kaybolmadığı hiçbir ortamda ya hep ya hiç diyerek yol almadık. Bizim siyaseten ilerleyişimizde sabır, ahlak, akıl, adanmışlık, şuur, denge hakimdir. Dibi görünmeyen kuyulardan su içmemekten anladığımız bu olmuştur. İhanetlere karşı dikkatli olmazsak yıkım mukadderdir. İftiralara ve karanlık oyunlara karşı kararlı olmazsak bozgun kaçınılmazdır. Dağılmaya karşı güç birliğinin peşinden koşmalıyız. Siyaset hayatımızda testiye değil hep içine baktık. Her insan özeldir, şeref ve hak sahibidir. İnsan testi misali kendi içine sızar. Kimse kendinden, ettiklerinden, çektirdiklerinden ve geçmişinden kaçamaz.

– Bir teröristin, bölücünün, işbirlikçinin demokrasiden bahsetmesi kavramların ve kelimelerin istismarıdır. Türkiye böyle bir tahakküm altındadır. Siyaset insanın nasıl yaşayacağı, ailesini nasıl geçindireceği, hangi hakları talep edeceği gibi çağdaş talep ve arayışlar üzerine şekillenmektedir. Millet birliğini bozan yalnızca dilde, inançta, ülküde farklılaşma değil nasıl yönetileceği konusunda yaşanan tereddütlerdir. Bizden beklenen görevlerden biri, her sorun ve beklentiye isabetli çözüm üretmektir. Niyeti kötü olanların, birbirinin kuyusunu kazanların, fitne saçanların, adı ne olursa olsun akıbetleri bellidir. Bir siyasetçinin özü sözüne kefil olmalıdır. Türkiye Yüzyılı faziletin, ferasetin ve muhabbetin ehli olan millet sevdalıları ile inşa edilecektir. Daha çok faiz elde etmek için tertip etmiş fon oyunları, milyon dolarlarını buraya bağlayan tanınmış simalar, buna çanak tutan banka yöneticileri, saçlarına dolar takanlar milletimizde öfkeye neden olmaktadır. Tik Tok rezaleti ise salgın gibi yayılmaktadır.

– Toplumsal arınma, siyasi aklanma, ertelemesiz yükümlülüğümüzdür. Selin gidip kumun kalmasını beklemeye gerek yoktur. Önemli olan samimiyet ve tutarlılıktır. MHP ile Cumhur İttifakının yeri ve konumu bellidir. Milli değerlerimize ve toplumsal ahlakımıza yönelik tehditlere karşı dik duruş sergileyen yegane irade MHP ve Cumhur İttifakıdır.

– CHP Genel Başkanı, “Ekrem Bey İstanbul’a ben CHP’ye mühürlüyüm” demiş. O paslı mührü kazıyarak söküp atmayı başaracağız.

– İsrail ile Filistin arasında geçici ve sınırlı değil kalıcı barış ve adil çözümün yanındayız. Geçici ateşkes ve rehine takasının ümit verici olduğunu değerlendiriyoruz.

– Çalışmayan emeklilerimize verilen ikramiyenin çalışan emeklilere verilmesi de memnuniyet vericidir.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER