Pazar, Mayıs 19, 2024

MHP Lideri Bahçeli: “Kürt sorunu yoktur, Kürt kardeşlerimi sorun olarak gören partiler vardır”

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Türkiye’de Kürt sorunu yoktur. Kürt kardeşlerimi sorun olarak gören CHP vardır, İP vardır, HDP vardır” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli özetle şunları söyledi:

– Dünya düzeni kontrollü istilaların güdümündedir. Adaletsizlik ve eşitsizlik korkunç seviyededir. Batılı ülkelerin işbirliğini havaya uçuran anlayışları dünyanın önündeki başlıca risktir. AB’ye, ABD’ye bakın bunu görürsünüz. Başta Rusya olmak üzere aynı kıtayı paylaştığımız ülkelerle ters düştüğümüz sorun alanları barizdir.

– Hükümet çok yönlü diplomasiyle Türkiye’nin haklarını savunma dinamizmine sahiptir. Soçi’de verimli ve yararlı neticeler ortaya çıkmıştır. Uçak motorları, savaş uçakları, gemi ve denizaltı hedefleri şeklinde genişleyecek olması her iki ülkenin de çıkarına uygundur.

– Soçi görüşmesi sonrası Türkiye’nin İdlib’de anlaşmaya hazır olduğu ifade edilmiştir. Fakat bunun çok ötesinde işbirliği imkanları ele alınmıştır. Suriye konusu kağıda dökülmüş üzerinde mutabakat sağlanmış bir konumdadır.

– Rusya’nın bu yıl içinde İdlib’de gerçekleştirdiği operasyonların dörtte üçü Eylül ayının ilk haftasındadır. Böyle bir operasyon İdlib’deki insanların Türkiye’ye kaçmasına yol açacaktır. Buna rıza göstermeyiz.

– Amerika yaptırım kartını masaya koydu dite aldığımız hava savunma sistemlerinin depolarda çürümesini söyletyenler işbirlikçi mahluklardır. Türkiye olarak neyi alacağımızı ne zaman alacağımızı, hesabını sadece Türk milletine vereceğimizi herkesin bilmesi lazım. Patolojik siyasi zihniyetlerin ne söylediğinin hiçbir ehemiyeti yoktur.

– ABD yönetimi bizi tehdit ediyormuş. Varsın etsinler. Yaptırım var diye Türkiye Cumhuriyeti’nin şeref ve haysiyetini kimseye ezdirmeyiz. İçimizdeki emperyalist kalıntıların Türkiye’de hükmü geçemez. ABD yaptırım gözdağı verirken Suriye’nin kuzeydoğusunda neler çevirdiğini söyleyecek dürüstlüğe sahip midir?

– “HDP demek PKK demek” diyorduk. ABD de bu denkleme bağımsız değişken olarak eklenmiştir. Böyle bir dönemde CHP Genel Başkanı’nın sözde Kürt sorununu telafuz etmesi tesadüf müdür yoksa bayatlamış bir teklif midir? Tam da bu sırada bir senatör Temsilciler Meclisi gündemine Ülkü Ocakları’nı getirmiştir. Ben Ülkü Ocakları’ndan yetişen bir genel başkanım. Ey ABD, elinizden geleni ardınıza koymayın.

– Yumurta, et, süt, peynir fiyatlarının artışından, vicdani olmayan zamlı ürün satışlarından samimi olarak sızlananlara hak veriyor, bir şey demiyorum. Fırsatçıların peşine gidiliyor. Vatandaşın kesesine göz diken yağmacılardan da hesap soruluyor. Destekliyoruz, sonuna kadar gidilmesini istiyoruz. Fakat vatandaşlarımızın günlük iaşe çabasını istismar edenlere de terörün acıklı maliyetini hatırlatmak görevimizdir. Bir avuç kaymak tabakadan, imtiyazlı azınlıktan, devrimci bozuntularından öğrenecek bir şeyimiz yok. Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır

– Kürt sorununun seslendirilmesi, Kürt kökenli vatandaşlarımıza yapılan hakarettir.

– Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi güçlenerek devam etmelidir. Cumhur İttifakı olarak Türkiye’nin yarınlarını güvenceye alma kararlılığımız sürecektir. Cumhuriyetimizin 100.yıldönümünü terörden arınmış, herkesi kapsayan sivil ve demokratik bir anayasayla karşılayacağımıza gönülden inanıyorum. Artık laiklik tartışmalarını bir yana bırakalım. Türk milleti müslüman bir millettir. Siyasi bölücülerin adaletin önünde hesap vermelerini de yakından takip edeceğiz.

– Kılıçdaroğlu “Baskın seçime hazır olun” mesajı veriyor. Seçimlerin öne çekilmesi, baskın seçim yoktur. Herkes hesabını 2023 Haziran ayına göre yapmalıdır.

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER