İYİ Parti Lideri Akşener: “Cumhurbaşkanının hafıza sorunu milli meseledir”

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, “Bu ucube sistemin devri bitti. Sıkı dur Erdoğan, Başbakan geliyor” dedi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hafıza sorunu yaşadığını belirterek “Kendisine B vitamini ihmal etmemesini, basketbol oynamak yerine sudoku çözmesini tavsiye ediyorum. Bir Cumhurbaşkanının yaşadığı hafıza sorunu milli bir meseledir” ifadesini kullandı.

Partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşan Akşener, özetle şu mesajları verdi:

– 10 Ekim saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

– Erdoğan belli ki artık sürmenaj olmuş durumdasın. Tükenmişlik sendromu yaşıyorsun. Artık yorulmuşsun. Hafızanı tazelemek için bazı şeyleri hatırlatmak istiyorum. 11 Şubat 2020’de, ilk vaka görülmeden önce “Maske stoku yapılıyor mu? Aşı çalışmaları yapılıyor mu?” sorusunu kim sordu? Mecliste küçük ortağınla reddettiğiniz, işyerini kapatan işletmelere ödenek konsun, esnafımıza aylık 2000 TL destek yapılsın önerilerini sana kim getirdi? Toplu taşıma kullanmak zorunda olan dar gelirli vatandaşların aşılanması teklifini sana kim yaptı? Kapandığımız dönemde mücbir sebep ilan ederek, vergi yükümlülüklerini bir ay daha uzatın, Mayıs sonuna kadar icra takibi dursun, elektrik fatura ödemelerini 6 aya yayın gibi önerileri kim sundu? Bizim çözüm önerilerimiz milli maldır, alın uygulayın dedik. Sayın Erdoğan şimdi bunları hatırlamakta güçlük çekiyor. Sayın Erdoğan’a B vitaminini ihmal etmemesini ve basketbol oynamak yerine sudoku çözmesini öneriyorum.

– Doğalgazı Putin ile kurduğun kankalığa rağmen neden bu kadar pahalıya alıyoruz? Bu dost kazığını neden yiyoruz? Sayın Erdoğan stratejik öneme sahip bir çok şirketimizi satmaya çalışıyor.

– İktidar gözünü barajlarımıza ve hidroelektrik santrallerini dikti. Özelleştirme adı altında ihya ettiğin şirketler, çiftçimizin elektriğini kesmedi mi?

– Milletimize ettiğin bu kötülükler sana belli ki yetmiyor. Şimdi de ülkemizin çok önemli iki kurumu olan Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ’ı yandaşlarına, küresel sermayeye ve faiz lobisine peşkeş çekmeye kalkıyorsun. Sayın Erdoğan BOTAŞ’ı 3 ayrı şirkete bölüp iki şirketin hisselerini yaranmak istediği yabancı sermayeye satmak istiyor. Rant sevdasına, gayrimilliliğe, zilletliğe bakar mısınız?

– Köylüden, seni desteklemekten geri durmayan köylüden ne istiyorsun? Ama bu soruların muhatabı sensin.

– Bu ucube sistemin devri bitti. Sıkı dur Sayın Erdoğan, başbakan geliyor. İYİ Parti Türkiye’nin defakto iktidar partisidir.

- Reklam -

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
37,297TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

KÖŞE YAZARLARI

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER

PolitiYol Telegram'da