Cuma, Temmuz 1, 2022

İYİ Parti Lideri Akşener: “Sattıkları fabrikanın, yıktıkları pistin bu memleketin varlıkları olduğunu unuttular”

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, “Kendilerini Atatürk ile yarıştırmanın peşine düştüler. Sattıkları fabrikanın, yıktıkları pistin bu memleketin varlıkları olduğunu unuttular. Türkiye Cumhuriyeti’ni fethedilmesi gereken bir yer olduğunu düşündüler” dedi.

Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

– Bugün bizleri Meclisimizin çatısı altında bir araya getiren şanlı mücadeleye şükürler olsun. Atatürk’ün isminden rahatsız olanlara inat onu anmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Bayramı haftasında Atatürk resmini ve Türk bayrağını kaldırtanlara inat onun mirasını yaşatmaya devam edeceğiz. Atatürk Havalimanı’na dozerleri sürenlere inat, Atatürk’ün büyük vizyonunu hayata geçirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

– Uzun zamandır ülkemiz üzerinde ağır ve kasvetli bir bulut geziyor. Ekonomiden eğitime dış politikadan güvenliğe kadar sayısız dertle boğuşuyoruz. İktidarın kendi beceriksizliğini gizlemek için suni olarak kutuplaştırmaya, baskıya, korkuya dayalı bir iklimle mücadele ediyoruz. Memleket kan ağlarken sarayda sefa süren utanmazlarla, liyakatsiz atamalarla, akıl dışı kararlarla ve nobran, kaba tavırlarla karşılaşıyoruz. “Ekmeğim yok” diyenin nankör, “özgürlük istiyorum” diyenin hain ilan edildiği yaftacı propagandaya maruz kalıyoruz. Memleketimizin çilesi bitmesin diye uğraşan bir iktidarla karşı karşıyayız.

– Uzun zamandır geçmiş kavgaları körükleyerek, değerlerimize saldırarak, kinden, düşmanlıktan beslenerek, devletimizin imkanlarını kendi çıkarlarına kullanarak iktidarda tutunmaya, kaçınılmaz sondan kaçmaya çalışıyorlar. 20 Ocak 2020’de Türk siyasetini kayıkçı kavgasından çıkarmak için bir karar verdik. Dedikodulardan bıktık, yalanlardan usandık, suni kavgalardan sıkıldık. 20 Ocak 2020’den beri yollardayız. AK Parti’nin işe alım merkezi olan mülakatlarda yaşanan mağduriyetlere şahit oluyoruz. AK Parti mutluluğumuzu, umudumuzu, hayallerimizi de çaldı. Anadolu artık eski Anadolu değil.

– Anadolu artık o eski Anadolu değil. Tanımadığı yüzlere bile gülümseyen, dükkanını umutla açan o Anadolu yok artık. Çünkü artık hiç kimse gülümsemek için sebep bulamıyor. Çünkü artık insanımız güne nasıl başladığını değil, nasıl bitireceğini düşünüyor.

– Senin elinde devlet kurumları olabilir, bizim de vesayetin karşısında dimdik duracak irademiz var. Senin elinde besleme medyan, trollerin olabilir. Bizim de arkamızda bu büyük milletin hayır duası var. Hodri meydan. Zalimin zulmü varsa, Türk gencinin arkasında kaya gibi duracak İYİ Parti var. Kimse bu iktidarın arkasında tamiri imkansız enkaz bırakacağı umutsuzluğuna düşmesin.

– Bu duruma Cumhuriyetin değerlerini içselleştiremeyen, biz yerine ben diyen çirkin anlayış yüzünden geldik. Bu duruma Türk devletinin gücünü bir kişinin iki dudağı arasına bırakan, ülkemizi uçuracağına uçuruma götüren ucube sistem yüzünden geldik. O gün de millet iradesine uzanan ellere “hayır” demiştik, bugün de “hayır” diyoruz. O gün de Türk milletinin hafızasını, kurumlarını, değerlerini yok etmek isteyenlere “hayır” demiştik, bugün de “hayır” diyoruz.

– Kendilerini Atatürk ile yarıştırmanın peşine düştüler. Sattıkları fabrikanın, yıktıkları pistin bu memleketin varlıkları olduğunu unuttular. Türkiye Cumhuriyeti’ni fethedilmesi gereken bir yer olduğunu düşündüler. Türk demokrasisinin mirasçısı, bağımsızlığın bekçisi Türk gençliği, sen hatırlayacaksın. Milletini yok saymak isteyenlere “Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet” diye haykıran atalarını hatırlayacaksın. “Ya istiklal ya ölüm” parolanı hatırlayacaksın. 1919 ruhu bağımsızlığın, istikbalin ruhudur. 1919 ruhu vatan sevgisinin sadece toprağında değil, üstünde yaşayanların sevgisinde arayanların ruhudur. 1919 ruhu varlığı sona erdirilmek istenen milletin, bilime ve akla inanarak çağdaş bir devlete kavuşmasının ruhudur.

– Asla unutmayın, tarihimizde her zaman istiklalimize saldırmak isteyenler oldu. Yine olacak. Memleketin kaynaklarını şahsi mirası gibi görenler oldu, yine olacak. Her dönem cumhuriyetimize siper olanlar da oldu. Vatanın her karış toprağı için vazifeye atılanlar oldu. 19 Mayıs’ın üzerinden geçen bir asrın ardından işgalcilerin adı değişmiş, işgal değişmemiştir. Yunan gitmiş, “Keşke Yunan galip gelseydi” diyenler gelmiştir. İngiliz işbirlikçileri gitmiş, yerli ve yabancı yandaşları gelmiştir. Duyun-u Umumi gitmiş, milletin hazinesine el uzatanlar gitmemiştir. Kapitülasyonlar sonlanmış ama Türk vatandaşlığını pazarlayanlar türemiştir. Milletimiz öz yurdunda garip, öz vatanında parya yapılmak istenirken, vatanın bağımsızlığı tehlike altındadır. Devletimizin itibarı, ciddiyeti yok edilirken, iktidar sorumluluğunu yerine getirememektedir.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
48,141TakipçilerTakip Et
9,284AbonelerAbone

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER