Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, cuma günü 2015-2016 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle öğrenci, veli ve öğretmenlere bir mesaj yolladı. Sarıkaya öğretmenlere yolladığı mesajda "çalışmalarınızın bu dünyada bir ederi yok" ifadelerini kullandı. 

Sarıkaya mesajında öğrenciler için, “Tatil yapmak demek atıl olmak demek değildir. Tatilinizi hem dinlenerek ve eğlenerek hem de yetenekleriniz, eğilimleriniz doğrultusunda sportif, sanatsal ve sosyal etkinliklere katılarak, geçirmenizi öneririm. Böylelikle birçok yönden güçlü bireyler olma yolunda sağlam adımlar atmış olacaksınız. İyi yetişmiş, nitelikli ve çok yönlü bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacak inşallah” mesajını verdi.

Cumhuriyet’in haberine göre Sarıkaya’nın öğretmenlere seslenişi işe şöyle: 

“Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım, hasat zamanı nasıl hissediyorsa çiftçi o hissiyattayız. Yoğun bir tempo ve büyük bir özveri ile yaptığınız çalışmalarınızın ve emeğiniz bu dünyada bir ederi yok. Bu kutsal meslekte yarınlarımız için döktüğünüz her damla ter, ülkemizin geleceği için sarsılmaz, yıkılmaz bir binanın çimentosu hükmündedir. Bir sonraki eğitim öğretim yılında daha azim ve şevkle, birlikte çalışma dileğiyle…”