Cuma, Nisan 19, 2024

Burcu Köksal, ‘ayrım’da ısrarcı: Söylemim net

‘DEM Parti’ açıklaması nedeniyle partisinden ağır eleştiriler alan CHP Afyonkarahisar adayı ve grup başkan vekili Burcu Köksal, ‘geri adım atmayacağını’ söyledi.

Köksal, Twitter paylaşımında mitingde dile getirdiği ‘DEM Parti’ söylemine HÜDA-PAR’ı da ekledi.

CHP’li vekil, bu sefer hizmet vereceği yurttaş kriterini biraz daha açarak ‘ülkeyi sevme’ şartı koydu: “Belediye başkanı olduğumda belediyenin kapısı etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan bu ülkeyi seven bu ülkenin birlik bütünlüğünü savunan herkese ardına kadar açık olacaktır.”

Ne olmuştu?

Dün Afyonkarahisar’daki mitingde konuşan Köksal, “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” demişti.

Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Köksal’ın sözlerini ‘sürçülisan olmuş’ diyerek düzeltmişti: “Afyon Belediyesi’nin de Uşak Belediyesi’nin de seçildikten sonra kapıları ardına kadar tüm siyasi partilere, Uşaklılara, Afyonlulara açıktır.”

Köksal’sa Özgür Özel’i yalanlamış, “Ben bir dil sürçmesi sonucu değil verdiğim söz üzerine konuştum. Ben ilk günden beri bu sözü verdim. Bu sözümün de arkasındayım” demişti. CHP grup başkan vekili daha sonra Twitter’dan Özel’e meydan okumuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Köksal’a ‘kapıyı göstermişti’: “Ya kendine başka iş bulacak ya da başka parti.”

Özgür Özel de bugünkü konuşmasında belediye başkanlarının yurttaşlara eşit hizmet vereceğine dair taahhütname imzalayacaklarını söylemişti.

Daha sonra CHP’den resmi açıklama yayınlanarak Köksal’ın sözleri eleştirilmişti:  Belediyelerimizin kapıları dün olduğu gibi bugün de herkese sonuna kadar açık olacak, tek bir yurttaşımız dahi kimlikleri nedeniyle haklarından ve kamu hizmetlerinden yoksun bırakılmayacaktır.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER