Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in “FETÖ” operasyonları kapsamında gözaltına alınmıştı. Tutuklama talebiyle Sorgu Hakimliğine sevk edilen Yeter için tutuklama kararı verildi.

Sözcü’de yer alan habere göre; Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in “FETÖ” operasyonları kapsamında gözaltına alındı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Yeter, daha önce KHK ile kamu görevinden alınmıştı.

Yeter’in hakimlik sorgusu tamamlandı. Yeter, terör örgütü üyeliği suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TAYYİP ERDOĞAN DÜĞÜNÜNE KATILMIŞTI 

2016 yılının Eylül ayındayYayımlanan 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelerde, emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve kamuda çok sayıda kişi meslekten ihraç edilmişit. İhraç edilen Ekrem Yeter, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda ‘doçent’ olarak görev yapmaktaydı.

Yeter, Ayşenur Arınç ile 2002 yılında evlenmişti. Ayşenur Arınç ile Ekrem Yeter’in 2002 yılında gerçekleşen düğünlerine Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül de katılmıştı.

ARINÇ’TAN AÇIKLAMA

Damadının ‘FETÖ’ soruşturmasından gözaltına alınmasının ardından Hürriyet’e konuşan Arınç, “Bir süreç var. İnşallah en kısa sürede bir haber alacağız. Damadımıza her bakımdan güveniyoruz. Kesinlikle bir ilişkisi olmadığına inanıyoruz. Kendisini sevinçle bekliyoruz” dedi.