Perşembe, Nisan 18, 2024

Buğra Gökce’den Taksiciler Odası Başkanı Aksu’ya: Yedi ay önce 3 bin yeni plakaya red oyu verdin

Şehir Planlamacısı ve eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Buğra Gökce, Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun “10 bin taksi plakası çıkartılabilir” sözlerine tepki gösterdi: “İstanbul’un 3 bin taksiye bile ihtiyacı olmadığını söyleyen şahıs bugün 10 bin taksiye ihtiyaç var noktasına gelmiş durumda”

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu, bugünkü açıklamasında sarf ettiği ‘İstanbul’a 10 bin yeni taksi çıkarılarak bu sorunun çözülebileceği” sözlerine Şehir Planlamacısı Dr. Buğra Gökce’den geldi.

‘Aksu 7 ay önce 3 bin plakaya red oyu verdi’

Eski İBB Genel Sekreter Yardımcısı da olan Gökce, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, Aksu’nun 7 ay önce 3 bin yeni taksi plakası çıkartılmasına red oyu verdiğini anımsattı. Gökce, “O gün İstanbul’un 3 bin taksiye bile ihtiyacı olmadığını söyleyen şahıs bugün 10 bin taksiye ihtiyaç var noktasına gelmiş durumda” diyerek, UKOME’nin yapısının değiştirilerek, 5 yıl boyunca yaptıkları tekliflerin reddedildiğini de hatırlattı

Gökce’nin X hesabından yaptığı paylaşımın tamamı şöyle:

“Bugün Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu “İstanbul’da 10 bin taksi plakası çıkartılabilir” demiş. Daha henüz 7 ay önce, benim bizzat yönettiğim UKOME toplantısında kendisi 3 bin yeni taksi plakası çıkartılmasın RED oyu vermişti. O gün İstanbul’un 3 bin taksiye bile ihtiyacı olmadığını söyleyen şahıs bugün 10 bin taksiye ihtiyaç var noktasına gelmiş durumda. UKOME’nin yapısını değiştirerek 5 yıl boyunca tüm tekliflerimizi reddeden, İstanbulluların nitelikli ve güvenli taksi talebine engel olan, İstanbul’da milyonlarca insana taksi çilesi çektirenlere soruyorum, 16 milyon İstanbulluya siyasi ve maddi sebeplerle çektirdiğiniz azabın hesabını nasıl vereceksiniz? 31 Mart’tan sonra taksi plakası teklifi UKOME’ye geldiğinde oyunuzun rengi ne olacak? Tüm İstanbullulara da bu tabloya 31 Mart’ta en güzel cevabı vermelerini öneriyorum.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER