Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bazı insanların Bodrum’a gelmek için ‘izin verme yetkisine haiz tanıdıklarını’ devreye soktuğunu söyledi. Aras ayrıca, ‘VIP araç kiralama şirketlerinin şehirler arası seyahat yasağını delmenin bir yolunu bulduğunu’ da ifade etti.

Havaların ısınmasıyla koronavirüs yasakları da tatil yapmak için delinmeye başlandı.

Muğla’nın popüler tatil beldelerinden Bodrum ilçesinin Belediye Başkanı Ahmet Aras, konuya ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya konuşan Aras, seyahat yasağının ‘izin verme yetkisine haiz tanıdıklar’ ve ‘VIP araç kiralama şirketleri tarafından delindiğini’ dile getirdi. Aras bu yöntemleri, İstanbul’dan gelenlerden duyduklarını belirtti.

Sarıkaya’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

‘ÇAKAR LAMBALI ARAÇLAR GİBİ…’

“Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın aktardığına göre özel kiralama, VIP yolcu taşıma hizmeti veren bazı şirketlerin araçlarına kentte sıklıkla rastlanır olmuş.

Aras, bir de İstanbul’dan bazı kişilerin yazlıklarında kalmak üzere ilçesine geldiklerini görünce sorup soruşturmuş.

Karşısında bayramda Bodrum’a akın olmasının gerisindeki nedeni öğrenmiş…

“Kimsenin aklına gelebilecek şeyler değil bunlar” diye başladı, devamını getirdi:

“İstanbul’dan gelenlerden duyduk; madem VIP araç kiralama şirketleri kendileri ile seyahat edilmesi halinde seyahat yasağını delip izin belgesi almanın yolunu bulmuşlar. VIP araç kiralama şirketlerine gideceği yerin adresi, TC kimlik numarası ve bilgilerini gönderiyorlarmış. Şirket de seyahat serbestisi için gereken izinleri aldıktan sonra İstanbul’dan kapılarının önünden müşteriyi alıp, Bodrum’a kadar getiriyormuş. Çoğu bu yolla gelmiş. Bazıları da izin verme yetkisine haiz tanıdık bildik makam sahiplerinden edinmiş…”

Bir zamanlar İstanbul’da çakar lambalı araçlar gibi, şimdi de anlaşılıyor ki çakar izinli VIP’ler çıkmış…”