Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın bakımsızlığından şikayet edip belediyeyi suçladığı kültür merkezinin bakım, onarım, tamirat ve işletmesinin bakanlığın sorumluluğunda olduğunu söyledi. Karadağlı, 2006’dan beri Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu’nun ortaklaşa kullandığı Haşim İşcan Kültür Merkezi’nin önünden video paylaşarak bakımsızlığından şikayet etmiş ve “Belediye bunu görmüyor mu?” diyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirmişti. Böcek, Karadağlı’nın 'rezalet' diye tanımladığı binanın bakım, onarım, tamirat ve işletmesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uhdesinde olduğunu söyledi: "Seçime iki gün kala görüyorum ki birilerini seçim telaşı iyice sarmış. Genel müdürleri Tamer Karadağlı’yı siyaset yapsın diye Antalya’ya göndermişler. Şimdi Sayın Kültür ve Turizm Bakanı’na ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü’ne açık çağrı yapıyorum. Belediyenin 2006 yılında bakanlığa tahsis ettiği Haşim İşcan Kültür Merkezi tesislerinde, onarım, bakım ve tamirat sözleşmede de açık olarak yazılı olduğu üzere bakanlığın uhdesindedir. Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine bu arkadaş genel müdürlük görevini yapıyor olsaydı biliyor olması gerekirdi." 

Ruhsat verilmeyen tesisleri konuşalım

Karadağlı’nın, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü bir devlet memuru olarak, seçim yasaklarının başladığı bir dönemde suç işleyerek Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne çamur atmaya çalıştığını söyleyen Böcek, şunları kaydetti:

"Kendisi çok gezmek istiyorsa bizim belediyemizin Antalya Şehir Tiyatroları'nın salonlarını, tesislerini, imkanlarını gezebilir. Sanata ve sanatçıya ne kadar çok önem verdiğimizi görebilir. Kendilerinin Antalya halkını cezalandırır gibi ilgilenmedikleri, bakım onarım yapmadıkları bu tesiste Antalya’ ya gelip videolarla halkı aldatmaya çalışmak, çok ucuz bir siyasi yöntemdir. Tiyatroyu, operayı genel müdür isterse gelip bizimle tabii ki konuşabilir ama geldiğinde tabii destekledikleri adayın Kepez’de açtığı ve kadın erkek birlikte girilemeyen yüzme havuzlarını da konuşabiliriz kendisiyle. Biz kültür sanat çağdaşlık derken turizm şehrinde ruhsat verilemeyen tesisleri de konuşabiliriz isterse." 
Editör: Ece Piroğlu