Çarşamba, Haziran 12, 2024

Bilal Erdoğan’ın konfederasyonu, Atatürk Havalimanı’nda festival düzenleyecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın başkanı olduğu Dünya Etnospor Konfederasyonu, 6-9 Haziran 2024 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ‘6. Kültür Festivali’ni düzenleyeceğini açıkladı.

Atatürk Havalimanı, İstanbul Havalimanı açıldıktan sonra hava trafiğinin çakıştığı gerekçesiyle 2019’da tarifeli uçuşlara kapatılmıştı.

Pandemi döneminde pistine hastane inşa edilen havalimanının millet bahçesine dönüşümü için Nisan 2022’de ihaleye çıkılmış, Mayıs 2022’de de pistte yıkıma başlanmıştı.

İhaleyi, 2 milyar 127 milyon 978 bin liralık teklifin sahibi Yapı&Yapı şirketi almıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iptal için dava açmıştı.

Erdoğan miting düzenlemişti

Havalimanında geçtiğimiz yerel seçimler öncesi AK Parti’nin İstanbul adayı Murat Kurum için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önderliğinde ‘Büyük İstanbul Mitingi’ düzenlenmişti.

Mitingden iki ay sonra da Bilal Erdoğan’ın başkanı olduğu Dünya Etnospor Konfederasyonu, 6-9 Haziran 2024 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ‘6. Kültür Festivali’ni düzenleyeceğini açıkladı.

Açıklamada, şunlar dendi: “Ziyaretçilere birçok deneyim imkânı sunacak olan Dünya Etnospor Konfederasyonu, dünya mutfağından tatları katılımcıların beğenisine sunarken; eşsiz gösterilere imza atan Karabağ Atları da ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Türkiye’den şehirlerin tanıtıldığı, kıl çadırlarında oba yaşamının hayat bulduğu, el sanatları atölyeleri ve birçok gösteriyle aktivitenin yer aldığı 6. Etnospor Kültür Festivali 6 Haziran’da kapılarını ziyaretçilerine açacak.”

 

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER