Salı, Mayıs 28, 2024

Beyoğlu’nda çocuklar 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Beyoğlu’nda gün boyu süren özel etkinliklerle kutlandı. Hasköy sahilde düzenlenen birbirinden renkli etkinliklerle doyasıya eğlenen çocuklara Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney de eşlik etti.

Beyoğlu Belediyesi tarafından Hasköy Kültür Sanat ve Gösteri Merkezi‘nde düzenlenen etkinliklerde çocuklar; jonglör, karaoke, müzikli çocuk tiyatrosu, bando ekibi, pandomim, animasyon ve kukla gösterileri, yüz boyama etkinliği, çeşitli atölyeler ile 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı.

Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney de etkinliklere katılarak çocukların bayram sevincine ortak oldu. Çocuklarla sohbet edip bol bol hatıra fotoğrafı çekilen Güney daha sonra çiçek dikim etkinliğinde çocuklarla çiçek fidanlarını toprağa dikti.

‘Çocuklar bize Gazi’nin emanetidir’

İstanbul’un bayramını kutladığını söyleyen Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, “Öncelikle tüm Beyoğlulu komşularımın, tüm İstanbul’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kefensiz toprakta yatan şehitlerimizi yad ediyorum. Gazi Mustafa Kemal, ulusal egemenliği ilan edip Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurup çocuk bayramını da aynı anda ilan etti. Dolayısıyla bizlere bir mesaj verdi. Çocuklar bize Gazi’nin emanetidir. O nedenle de ‘Beyoğlu’nun hakkı bize emanet’ dedik. Burada en başta kendimize vazife olarak çocukları alıyoruz. Beyoğlu’nda hem Gazi’nin emaneti hem de ülkenin geleceği çocuklarımıza hizmeti önceleyeceğiz” dedi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER