Cuma, Nisan 19, 2024

Beşiktaş’ta Türkan Saylan anısına kültür merkezi kuruluyor

Prof. Dr. Türkan Saylan’ın evi, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın girişimleriyle satın alınarak kültür merkezine dönüştürülecek. Saylan’ın mirası, bu merkez aracılığıyla gelecek nesillere aktarılacak.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, toplumsal ilerlemeye ve eğitime adanmış bir ömür süren Prof. Dr. Türkan Saylan’ın yaşamını ve çalışmalarını onurlandıracak önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Akpolat, Saylan’ın Arnavutköy Mahallesi’ndeki evinin Beşiktaş Belediyesi tarafından satın alınarak, katılımcı bir süreçle kültür merkezine dönüştürüleceğini açıkladı.

Beşiktaşlılarla gerçekleştirilen bir buluşmada bu niyeti paylaşan Akpolat, projenin tüm detaylarını anlattı. “Türkan Hocamızın yaşam alanını, onun adını taşıyan bir kültür merkezi haline getirmek, hem anısını yaşatmak hem de onun değerlerini gelecek kuşaklara aktarmak adına önemli bir adımdır” dedi. Akpolat, bu projeyle Cumhuriyet değerlerinin ve Atatürk ilke ve inkılaplarının bir kez daha vurgulanacağını belirtti.

Projeye diğer adayların da ilgi göstermesi ve destek vermesi, toplumun farklı kesimlerinden geniş bir yankı buldu. Akpolat, “Bu düşüncemiz diğer adaylar için de ufuk açıcı olmuş ve sahiplenilmiş. Ne mutlu!” ifadelerini kullandı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER