Salı, Nisan 23, 2024

Beşiktaş Belediyesi 7/24 veterinerlik hizmeti veriyor

Beşiktaş Belediyesi, 7/24 sunduğu veterinerlik hizmeti ile sokaktaki can dostları soğuk kış aylarında yalnız bırakmıyor. 

Trafik kazası, travma, enfeksiyöz hastalıklar vb gibi nedenlerle muayene tedavi ve bakım ihtiyacı olan can dostları mobivet araçları ile müdahale ediliyor, gerekli durumlarda iyileşene kadar rehabilitasyon merkezinde misafir ediliyor.

Akpolat: Can dostlarımız için 7/24 çalışan tek ilçe belediyesi olmaktan mutluluk duyuyoruz

Can dostlarımızın her zaman tedavi ihtiyaçlarında yanlarında olacağını belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Can dostlarımız için 7/24 çalışan ilk ilçe belediyesi olmaktan da mutluluk duyuyoruz” dedi.

Beşiktaş Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, bünyesinde bulunan 5 mobivet aracı 6 veteriner hekim 7 veteriner sağlık teknikeri ile toplam 45 personelle 7/24 sahada hizmet veriyor.

Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda müdürlüğe bağlı kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezinde can dostları için gerekli işlemler yapılıyor.

5199 sayılı hayvanları koruma kanunu kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar arasında; sokak hayvanları popülasyonunun kontrolü amacıyla kısırlaştırma, mikroçip uygulaması, kulak küpesi takılması ve halk sağlının korunması açısından önemli olan parazit mücadelesi ve kuduz aşısı uygulama işlemleri de yer alıyor.

Tedavisi biten can dostları alındıkları adrese geri bırakılıyor. Ayrıca özellikle soğuk kış günlerinde sokaktaki can dostları için mama desteği ve barınma ihtiyaçlarına yönelik kulübe dağıtımları da yapılmakta.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER