Cumartesi, Nisan 13, 2024

Beşiktaş Belediyesi 65 yaş üstü komşularını yalnız bırakmıyor

Beşiktaş Belediyesi, ilçede yaşayan ileri yaştaki komşularına yönelik hizmetlerine devam ediyor. 

Türkiye nüfusunun yaş ortalamasının üzerinde bir demografiye sahip olan Beşiktaş’ta, ileri yaştaki komşulara yönelik hizmetler ön plana çıkıyor.

65+ Yaşam Ofisi ile Türkiye’deki tek gerontoloji ofisine sahip olan belediye özelliği taşıyan Beşiktaş Belediyesi, burada komşularından gelen talepleri tek çatı altında toplayıp hızlı ve kolay çözümler üretiyor.

Yaş almış komşularımızın yanında olacağız

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Beşiktaş Belediyesi Levent hizmet binamızda bulunan 65+ Yaşam Ofisi’nde çeşitli eğitimler düzenleyerek, komşularımızı bilgilendiriyoruz. Etiler ve Ulus Yaşam Evleri’nde egzersiz hareketleri yapan ileri yaştaki komşularımız, burada grup aktiviteleri yaparak güzel vakit geçiriyor. Yaşlı dostu kentler ağına üye olan belediyemiz, hayata geçirdiği uygulamalarla ihtiyaç sahibi ileri yaştaki komşularımıza Aşevimizden her gün sıcak yemek paylaşımı, Halk Kart, Esenlik Hizmeti, Evde Sağlık Desteği, Gerontomimari, hasta bezi, yatak pedi, tekerlekli sandalye temini ve Dost Eller Taksi gibi pek çok hizmeti veriyor. Yaş almış komşularımızın her zaman yanında olacağız.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER