Geçen yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda aday olan ve ikinci turda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini açıklayan Sinan Oğan, dönemin CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun kendisine cumhurbaşkanı yardımcılığı ve 3 bakanlık teklif ettiğini iddia etmişti.

İddiaları yalanlayan Kılıçdaroğlu, "Sana bırak 3 bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı vermeyi, boyatmak için ayakkabılarımı bile vermem!demişti.

Kılıçdaroğlu, iddiayı yalanlasa da Oğan, bu teklifin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tesislerinde yapıldığını savundu.

Özgür Özel: Hayvanları katleden belediye başkanları olacak Özgür Özel: Hayvanları katleden belediye başkanları olacak

Oğan’la bu konuyu konuştuğu belirten AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen yazarlardan Abdulkadir Selvi, şunları yazdı: “Sinan Oğan’la konuştum. İlk tur seçimlerden sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir tesiste Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiklerini söyledi. Kılıçdaroğlu’nun kendisine cumhurbaşkanı yardımcılığı ve 3 bakanlık teklif ettiğini açıkladı."

Sinan Oğan, pazarlığı itiraf etmişti: "Bedavaya gitmeyeceğiz"

Sinan Oğan, cumhurbaşkanı adayı olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ve Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalefet yapmış; Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin çekilmesiyle, ‘tek alternatif’ olduğunu ileri sürmüştü. İlk turdan önce seçimi ikinci tura bırakabilecek tek aday olarak kalan Sinan Oğan, hedeflerinin pazarlığa oturmak olduğunu itiraf etmişti:  “Tabii ki biz bedavadan ortak olmayacağız. Bakanlıklar gibi taleplerimiz olacak. Anlaşırsak hükümetin içerisinde olacağız. Anlaşamasak da o zaman yolumuza bakacağız.”

Editör: Bilal Çelik