Cuma, Haziran 14, 2024

Batman’da belediye başkanı ve meclis üyeleri DEM Parti’den istifa etti

Batman’ın Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü Belde Belediye Başkanı Halil İbrahim Karabulut ve meclis üyeleri DEM Parti’den istifa etti.

31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden (DEM Parti) İkiköprü Belde Belediye Başkanı seçilen Halil İbrahim Karabulut, partisinden istifa ettiğini bildirdi.

Meclis üyeleriyle birlikte partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabında duyuran Karabulut, şunları kaydetti:

“Bugünden itibaren belediye başkanlığı görevimi, bağımsız belediye başkanı olarak devam etme kararı almış bulunmaktayım. Bu kararı almamızın en önemli sebebi ise, İkiköprümüzün kalkınması ve huzuru için çıktığımız bu yolda, bağımsız bir belediye başkanı olarak yerelde etkili hizmet ve beldemizde kapsamlı projeleri hayata geçirebileceğimize inanıyor olmamızdır. Bu sebeple Halkların Eşitlik ve Demokratik Partisi’nden (DEM) Belediye Meclis üyelerimizle beraber istifa ettiğimizi ve yolumuza bağımsız olarak devam edeceğimizi siz değerli halkımıza ve kamuoyuna saygılarımızla arz ediyoruz.”

Birecik Belediye Başkanı da istifa etmişti

DEM Parti’den Şanlıurfa Birecik Belediye Başkanı seçilen Mehmet Begit de 29 Nisan’da “Seçimden sonraki süreç içerisinde özellikle bir grup tarafından bayrağımıza, Atatürk posterine ve cumhurbaşkanı posterine yapılmak istenen müdahaleleri kabul etmemiz mümkün değildir” diyerek üç meclis üyesiyle birlikte partisinden istifa etmişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER