Perşembe, Şubat 9, 2023

Başsavcılık, Büyükçekmece’de bulunan insan kemikleriyle ilgili soruşturma başlattı

Büyükçekmece Kaymakamlığı, ilçede bir inşaat alanında bulunan insan kemikleriyle ilgili olarak, “Alandaki çalışmalar derhal durdurularak, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çok yönlü bir tahkikat başlatılmıştır” açıklaması yaptı.

İstanbul Büyükçekmece’de inşaat alanında yapılan kazıda 4 kişiye ait iskelet bulundu.

Büyükçekmece Karaağaç Mahallesi Eskice Yolu Caddesi’nde inşaat şantiye alanında dün kazı yapıldığı sırada 2 kişiye ait iskelet bulundu.

Bugün devam edilen kazılarda da 2 kişiye ait iskelet parçalarıyla yanlarında 1900’lü yıllara ait olduğu düşünülen metal paralar bulundu.

Kemik parçaları ile metal paralar muhafaza altına alınırken, kazı yapılan alanın eski mezarlık olabileceği belirtildi. Olayla ilgili incelemeler devam ediyor.

Büyükçekmece Kaymakamlığı’ndan konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada “01.11.2022 tarihinde ilçemiz Karaağaç Mahallesi’nde özel bir şirket tarafından yürütülen inşaat çalışmaları esnasında 4 farklı kişiye ait olduğu değerlendirilen iskelet ile madeni para görünümünde metal parçaları bulunmuştur. Alandaki çalışmalar derhal durdurularak, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çok yönlü bir tahkikat başlatılmıştır” denildi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

spot_img

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
54,209TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER