Basın Konseyi ve Çağdaş Gazeteci Derneği (ÇGD), Türkgün gazetesinin sürmanşetten gazeteciler Timur Soykan, Murat Ağırel, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ı hedef göstermesine tepki gösterdi. Türkgün gazetesi dün yayınlanan sayısında sürmanşetten ‘Halk Tv’nin avanak hafiyeliği’ başlığını atarak gazeteciler Timur Soykan, Murat Ağırel, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ı hedef gösterdi.

ÇGD, Türkgün gazetesinin gazetecileri hedef göstermesine sert tepki verdi. ÇGD’nin açıklaması şöyle:

“Sadece mesleki görevlerini yapan, bir soruşturmayı tüm yönleriyle sorgulayan, eksik ve yanlışlıkları gündeme getiren meslektaşlarımız, bir siyasi parti gazetesi ve yazarı tarafından tehdit edilip hedef gösterilmişlerdir. Tüm bu tehditlere karşı korkmadan mesleklerini yapmaya devam edeceklerini duyuran Murat Ağırel, Timur Soykan, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın yanındayız. Tehdit edenler hakkında yargının bir an önce adım atması gerektiğini de hatırlatıyoruz.”

Basın Konseyi de X hesabından yaptığı açıklamayla gazetecilerin hedef gösterilmesine tepki gösterdi. Konsey tarafından yapılan açıklama şöyle:

Genç Parti: 'Normalleşme' çıkışlarını olumlu buluyoruz Genç Parti: 'Normalleşme' çıkışlarını olumlu buluyoruz

“Mesleğin yüzakı gazetecilere yönelen tehdit kabul edilemez. Türkgün Gazetesi'nin Sinan Ateş cinayetiyle ilgili program nedeniyle Halk TV ile yorumcu gazeteciler Barış Terkoğlu, Murat Ağırel, Barış Pehlivan ve Timur Soykan’ı tehdit etmesini şiddetle kınıyoruz.”

Editör: Haber Merkezi