Başbakan Binali Yıldırım AKP Grup Toplantısı’nda konuşuyor.

Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

“7’den 77’ye tüm vatandaşlarımız bu milletin teslim alınamayacağını bir kez daha dosta düşmana göstermiştir. Milletin yazdığı bu destana destek veren her partiden milletvekillerimizi de saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Bu aziz milletin hukukunu korumak için mücadele eden vatansever askerimizi, polisimizi, savcılarımızı ve medya mensuplarını selamlıyorum.

Terör örgütü darbe üstüne darbe aldıkça her fırsatta çirkin yüzünü gösteriyor. Bu terörün tabiatında var. Terörist kalleştir, korkaktır ve artık bölücü terör örgütü çaresizdir. Çünkü kesintisiz operasyonlarla örgüt artık nefes alamaz hale gelmiştir. Operasyonlar yoğun biçimde devam ediyor. Bırakın örgüte adam bulmayı, mühimmat depolamayı, yiyecek sağlamayı bile temin edemeyecek hale geldiler. Dağlarındaki inlerinde bile saklanamıyorlar. Çaresizliklerinin nedeni budur ve bunun için sivil ve savunmasız vatandaşlarımızı hedef alıyorlar. Bu topraklarda tek bir terörist kalmayana kadar bütün örgütlerle mücadelemizi sürdüreceğiz.

Sadece sınırlarımız içinde değil, sınır ötesinde de uluslararası hukuktan doğan haklarımızı kullanarak terör mücadelesine devam edeceğiz. Geçen haftayı şehitlerimizi anmak üzere birçok etkinlikle tamamladık.

O şehitlerimiz ruhlarını 1 dolara satan FETÖ’cülere karşı dururken bir an bile tereddüt etmediler. Onlar şairin ifadesiyle, sahipsiz memleketin batması haktır, sen varsan bu vatan batmayacaktır dediler ve darbeye izin vermediler. Necip milletimiz şehitlerine sahip çıkarak büyük bir ahde vefa örneği göstermiştir.

“YAŞANANLARA KONTROLLÜ DARBE DİYEREK KENDİ KONTROLÜNÜ BAŞKASINA KAPTIRANLAR VAR”

Kendi yaptıklarını masum gösterip milletimizin vatan savunmasına gölge düşürmeye çalışanlar var. Yaşananlara kontrollü darbe diyerek kendi kontrolünü başkasına kaptıranlar var. Biz, bize söylenenlere bir yere kadar müsamaha gösteririz ancak o gece vatanı için can veren şehitlerimize haksızlık edilmesine asla izin vermeyiz.

Gazilerimize, sokağa dökülen milyonların mücadelesine gölge düşürmeye kimsenin hakkı da, haddi de yoktur. Bunu yapanlar millete karşı en büyük ayıbı işliyor. Başta ana muhalefet partisi Kılıçdaroğlu olmak üzere milletimize özür borcu var. Lafı evirip çevirmeye gerek yok. 15 Temmuz’da Türkiye’yi işgal etmek isteyen FETÖ terör örgütü Kılıçdaroğlu’nun son dönemdeki eylem ve söylemlerinden cesaret alıyor. Kendisi yol yorgunu. Biz de kendisini uyarıyoruz.

Kontrollü ruhlara karşı dikkatli ol. Bunlarına kontrolüne girme. FETO’nun yüzünde güller açtıracak her açıklamayı yaparken bir yandan da sırtını Kandil’e dayayanlarla birlikte yürüyor.”