Cumartesi, Nisan 13, 2024

Başak Demirtaş, İBB adayı olmayacağını açıkladı

Eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayı olmayacağını duyurdu.

Demirtaş, 21 Ocak’ta “İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı için henüz partimiz DEM Parti’den bize bir öneri gelmedi, ama halk ister, partimiz de uygun görürse, demokrasi ve toplumsal barışın önünü açacağına inanırsak, düşünebiliriz” demişti.

DEM Parti de Başak Demirtaş’ın bu açıklamasını ‘resmi başvuru’ kabul etmişti. Parti, son olarak 4 Şubat’ta İstanbul seçimlerinde aday çıkaracağını açıklasa da isimler için 9 Şubat işaret edilmişti.

DEM’le ortak karar

Bugün yazılı bir açıklama yapan Demirtaş, şunları dedi: “Gelinen aşamada benim İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylık beyanımın bir başvuruya dönüşmemesi konusunda da partimizle ortak görüş birliğine varmış bulunmaktayız. Tüm halkımız ve partililerimiz bilmeli ki bütün kararlar partimizle tam bir uyum ve koordinasyon içerisinde alınmıştır.

Önümüzdeki günlerde partimizin ilan edeceği adaylar hepimizin adayları olacak ve tüm gücümüzle bu kıymetli arkadaşlarımızın arkasında duracak, partimizin başarısı için çalışacağız.”

DEM Parti’nin açıklamasında Başak Demirtaş’a teşekkür edilerek adayın önümüzdeki günlerde açıklanacağı yazıldı.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER