Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, dün Türkiye'nin Hollanda'ya kaybettiği 2-1 biten maçta milli oyuncu Barış Alper Yılmaz'ı hedef alarak şu paylaşımı yapmıştı: "Montella, 90 dakika boyunca yürüyen, mücadele etmeyen Barış Alper’i oyunda tutma nedenin nedir? Bütün çocuklarımız ölümüne mücadele ederken Barış Alper Yılmaz …. belanı …"

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Murat Gevrek'in, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinin daha önce sona erdiğini belirtti. Gevrek hakkında açıklamaları nedeniyle soruşturma da açıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "A Milli Futbol Takımımızın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalinde Hollanda ile oynadığı maçın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Murat Gevrek'in, 2 Mayıs 2024 tarihinde Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevi sona ermiştir."

CHP'den Özel-Esad görüşmesine ilişkin açıklama: Görüşecekler ancak tarih ve yer netleşmedi CHP'den Özel-Esad görüşmesine ilişkin açıklama: Görüşecekler ancak tarih ve yer netleşmedi

Kaynak: aa