Cuma, Nisan 19, 2024

Balıkesir’de oy pusulasında iki Ahmet Akın olacak: ‘Şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yönteme başvurdular’

Balıkesir’de yerel seçim oy pusulasında biri CHP’nin adayı, diğeri de bağımsız olmak üzere iki tane Ahmet Akın yer alacak. CHP’li Akın’a göre ‘bu bir tuzak’: “Korkudan, şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yönteme başvurdular.”

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’e konuşan Akın, ‘isim benzerliğiyle kendisine gelecek bazı oyların yön değiştirilmesinin amaçlandığını, bu tezgâhın bilinçli olarak kurulduğunu’ savundu.

Rakibi AK Partili Yücel Yılmaz’ın ‘kamuoyu yoklamalarının hemen hepsinde geride kalmasının böyle bir yola başvurmalarına neden olduğunu’ söyleyen CHP’li Akın, şöyle konuştu:

“Korkudan, şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yönteme başvurdular. Ahmet Akın isminde bağımsız bir aday çıkardılar. Korkunun ecele faydası yok. Fakat kimsenin korkmasına da gerek yok. Balıkesir’i beş yıldır yöneten iktidar temsilcileri tarafından kurulan bu kirli tezgâh nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediye seçimlerinde iki tane Ahmet Akın var.

Biri CHP’nin logosunun altında ben olacağım. Diğeri de bağımsız bir Ahmet Akın. Bu tezgâhı kurgulayanlar, ‘Ahmet Akın kazanıyor, geliyor. Entrikayla yalanla onun seçimi almasını engellemeye çalışalım’ diye düşünüyorlar. Onlara yazıklar olsun diyorum. Kuvayı Milliye kentine yakışmayan davranışlarda bulunanlara yiğit Balıkesirliler 31 Mart’ta gereken yanıtı sandıkta verecek.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER