İçişleri Bakanlığı, 'Ayhan Bora Kaplan suç örgütü' davasının firari sanığının Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne ilişkin iddialarını araştırmak üzere mülkiye müfettişlerinin görevlendirildiğini duyurdu.

İBB Başkanı İmamoğlu: Tek bir canımızın ayrımcılığa uğramasını asla kabullenmedik, kabullenmeyeceğiz İBB Başkanı İmamoğlu: Tek bir canımızın ayrımcılığa uğramasını asla kabullenmedik, kabullenmeyeceğiz
Bakanlık, 'Ayhan Bora Kaplan' suç örgütü davasının firari sanığı Serdar Sertçelik'in gazeteci Erk Acarer'in Youtube kanalında katıldığı yayında Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden bazı polislerin, gizli tanık ifadesinin içeriği konusunda kendisini zorladığı yönündeki iddiasına ilişkin açıklama yaptı. DHA'nın aktardığına göre mülkiye müfettişlerinin görevlendirildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

*22 yıldır Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yeniden büyük ve güçlü Türkiye için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Türkiye Yüzyılı' hedefleri doğrultusunda vermiş olduğu büyük destek ve Türkiye'nin huzuru için hukuktan aldığımız güçle son 10 ay içinde; 15'i uluslararası, 40'ı ulusal, 78'i bölgesel, 336'sı yerel olmak üzere toplam 469 organize suç örgütü çökertildi.

*Organize suç örgütleri ile mücadelemiz devam ederken bazı sosyal medya hesaplarından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili iddiaları içeren paylaşımlar yapılmaktadır. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'nce daha önce soruşturması yapılan ve mahkeme süreci devam eden Ankara'daki bir organize suç örgütüyle ilgili sosyal medyadaki iddiaların açıklığa kavuşturulabilmesi için İçişleri Bakanlığımızca Mülkiye müfettişleri görevlendirilmiştir. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edecektir.

Editör: Ece Piroğlu