Varank, Eren Erdem hakkında suç duyurusunda bulundu. Varank suç duyurusunda, Erdem tarafından kendisine hakaret edildiğini öne sürdü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, cezaevinden tahliye edilen eski CHP milletvekili Eren Erdem hakkında, yaptığı açıklamada kendisine hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Varank, suç duyurusu dilekçesini avukatı Ahmet Özel aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına iletti. Dilekçede, Eren Erdem’in Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamalarda, Bakan Varank’ı hedef alan asılsız birtakım iddialarda bulunduğu belirtildi.

Dilekçede, “Şüpheli özetle sözde müvekkilimin adı geçen cumhuriyet savcısına talimat vererek tutuklanmasına sebep olan gizli tanık aracılığıyla kendisine kumpas kurulduğunu iddia etmektedir. Şüphelinin bu yöndeki beyanı tümüyle asılsızdır. Mesleki kariyeri yalan ve iftiralarla dolu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin eski milletvekili, şikayete konu beyanıyla hezeyanlarına bir yenisini daha eklemiştir. Şüphelinin iddia etiği gibi müvekkilimin bahsi geçen olay ile hiçbir ilgisi, bağlantısı bulunmamaktadır. Hal böyleyken şüphelinin eylemi tümüyle hakaret ve iftira suçunun unsurlarını oluşturmaktadır” ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

31 Ekim’de tahliye edilen eski CHP milletvekili Eren Erdem, Cumhuriyet gazetesinden Leyla Kılıç’a konuşmuştu. Erdem, gizli tanık ifadesinin Mustafa Varank’ın talimatıyla hazırlanıp dosyasına konulduğunu iddia etmişti.