Çarşamba, Mayıs 22, 2024

Bakan Bozdağ: Depremzedeler ikamet yerinde oy kullanacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Herkes meskun olduğu yerde oyunu kullanacak. Diğer meskun olduğu yer neredeyse orada oyunu kullanıyor. Seçim listeleri yayımlandığında, askıya çıktığında, o askıda insanların itirazı varsa itiraz edecek” dedi.

Bozdağ, depremzedelerin ikamet yerinde oy kullanacağını, bunu değiştirmek için herhangi bir düzenlemeye ‘ihtiyaç olmadığını’ söyledi.

CNN Türk yayınında konuşan Bakan Bozdağ, şunları söyledi:

“Seçim yapıldığı zaman kim nerede, nasıl oy kullanacak bizim seçim kanunlarımızda yazıyor. Bunu konuşanların hepsi bunları biliyorlar. Onun için buralarda ayrı bir değerlendirme yapmaya hiç gerek yok. Her şey açık ve net ortadadır. İşin doğrusu böylesi bir zamanda daha fazla bir değerlendirme yapmayı doğru görmüyorum.

Herkes meskun olduğu yerde oyunu kullanacak. Diğer meskun olduğu yer neredeyse orada oyunu kullanıyor. Seçim listeleri yayımlandığında, askıya çıktığında, o askıda insanların itirazı varsa itiraz edecek, adres değişikliklerini işleyecek ve ona göre oy kullanacaklar yani bunlar için yeni bir düzenlemeye o yüzden ihtiyaç yok.”

Bakan Bozdağ, “Sandıklar deprem bölgesinde konteyner ve çadırlarda mı kurulacak” sorusuna “Ona YSK karar verecektir. YSK kurmak isterse ona bakacaktır” yanıtını verdi.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER