Cumartesi, Haziran 15, 2024

Bahçeli’den HDP ve DEM Parti için kapatma çağrısı: AYM’nin elini tutan kimse kalmamıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP ve DEM Parti’nin kapatılması için çağrıda bulundu:  “Bay Zühtü’nün gitmesinden sonra Anayasa Mahkemesi’nin elini tutan, önüne geçen, karar süreçlerine tıkaç olan kalmamıştır. Bu iş bitmelidir, HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır.” 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu.

‘ABD’nin nerede durduğu mutlaka berraklaşmalı’

Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindekiler için taziye dileklerini ileten Bahçeli, olayın iç yüzünün açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi:

“İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopterin kaza geçirmesi helikopterde bulunan herkesin hayatını kaybetmesine, küresel ve bölgesel tedirginliğin üst bir seviyeye tırmanmasına yol açmıştır. Hakikaten kaza mıdır yoksa sabotaj mıdır bilemem fakat bu bu stratejik olayın iç yüzünün en kısa sürede açıklığa kavuşturulması, sis perdesinin aralanması bölgesel barış ve huzur adına zorunluluktur. İsrail’in iddia edilen kazadaki rolü, ABD’nin nerede durduğu mutlaka berraklaşmalı, son zamanlardaki gelişmelerin tesirinin diyalog ve işbirliği zeminin gelişmesinin kaza süsü verilerek kesintiye uğramasının amaçlanıp amaçlanmadığı belli olmalıdır. Bugün İran’ın başına gelen felaketin Türkiye’de de yaşanabileceğini düşünmek suyu uyutup kendisini ayık tutan mihrakların gerçek niyetlerini az çok yorumlamış olmamızın sonucudur. Her anlamda dikkat, güvenlik önlemleri kaçınılmaz ihtiyaçtır. BM derhal inisiyatif üstlenmelidir. Bağımsız bir soruşturma komisyonu kurulmalıdır.”

Kobanı Davası

Konuşmasında Kobani Davası’nda verilen cezalara da değinen Bahçeli, şunları söyledi:

“İşlenmiş bir suç kimsenin yanına kalmayacaktır. Bu ülkenin havasını soluyup ekmeğini yiyenler eninde sonunda ihanetlerinin hukuki faturasına da katlanmak durumundadır. PKK ile HDP arasındaki organik ve örgütsel bağ hukuken tescillenmiştir.”

HDP ve DEM Parti kapatılsın çağrısı

HDP hakkındaki kapatma davasını da gündeme getiren Bahçeli, şöyle devam etti:

“Anayasa Mahkemesi HDP’nin kapatma davasını niçin sürüncemede bırakmakta, HDP bugün değilse ne zaman kapanacaktır. Onun uzantısı DEM’in Türkiye’ye kast etmesinin hesabı ne zaman sorulacaktır? Bay Zühtü’nün gitmesinden sonra AYM’nin elini tutan, önüne geçen, karar süreçlerine tıkaç olan kalmamıştır. Bu iş bitmelidir, HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır. Mücadeleye yüklenseniz ne yazar, kararı tanımasanız ne çıkar. Türkiye bölücülükle yüzleşecek ve hepinizin kanlı maskesi mahkeme önünde düşecektir.

Methiyeler düzdüğünüz terörist Demirtaş da bir ara sizin gibi atıp tutuyor bir diğeri de sırtlarını YPJ’ye dayadığını söylüyordu. Devletin birliği ve ülkenin bütünlüğünü bozma amacında olanlara sıra gelecek. Her birisi doğruca layık oldukları yere gönderilecektir. 16 yaşındaki Yasin Börü’yü ve nice masum insanımızı katledenlere, ayaklanma çağrısı yapanlara sahip çıkanlar aynı çukurda aynı suçun taraftarıdır. CHP yönetimini 6-8 Ekim olayları ile ilgili mahkeme kararına siyasi demesi, hukuksuzluk vurgusu yapması normalleşme ve yumuşama ortamına aykırı görmesi rezaletin ta kendisidir.

Türkiye’nin içten çöküşünü Gezi Parkı’nda, 6-8 Ekim olaylarında, Cizre, Silopi, Sur gibi vatan beldelerinde hendek açtılar, aleni iç işgal demesi yaptılar denediler, olmadı. 15 Temmuz’da son şanslarını denediler yine olmadı. Türkiye ve Türk devletine hiçbir hain, alçak, iş birlikçi diz çöktüremez. Son 10 yıldır felaket üstüne üstüne felaket yaşandı, Anka kuşu gibi küllerimizden yeniden doğmayı başardık. Emniyet ve yargı içine yuvalanmış FETÖ benzeri oluşumların kumpas hazırlıkları, köksüzlerin tuzakları deşifre edilerek alayı birden yakayı ele vermiştir.

Suç ve suçluyu övmek, ihanete ve melanete alkış tutmak siyasetin değil hukukun konusudur. Genel merkezi Ankara’da olup genel emri yabancı başkentlerden alan partinin demokrasiye, millete şerefli hizmetinden bahsedilemez. Terör örgütlerinin ve küresel emperyalizmin kullanımına girmekten gocunmayan siyasi partilere demokraside yer olmamalıdır. Siyasi partiler anayasa ve kanunlara uygun faaliyet göstermek zorundadır. Konu ne kadar oy aldığımız, kaç milletvekiline sahip olduğumuz değildir. Konu vatandır, millettir. Türk milletine çağrıda bulunuyorum, Mehmetçiğimiz, polisimiz, teröristleri etkisiz hale getirirken milli irade olarak sizler Meclis’te milli iradeye aykırı teröristi etkisizleştirmek mecburiyetindesiniz. Onun için Meclis görevini yapmalı, dokunulmazlıklar kaldırılmalı gereken ceza verilmelidir.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER