Cuma, Haziran 14, 2024

Bahçeli’den Ayşe Ateş mesajı: Cumhurbaşkanımız herkesle görüşebilir, herkesi dinleyebilir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini engellediğini belirten Ayşe Ateş hakkında “Cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, herkesi dinleyebilir” dedi.

Öldürülen eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la geçen hafta yapmayı planladıkları görüşmenin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısı sonrasında gerçekleşmediğini söylemişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

DEM Partili Hakkari Belediyesi’ne atanan kayyuma dair de Bahçeli, DEM Partili belediye başkanlarının görevden alınması gerektiğini savundu.

Avrupa Parlamentosu seçim sonuçlarına da değinen MHP Genel Başkanı, “Geri kabul anlaşması sonlandırılmalıdır” dedi.

‘Herkesi uyarıyorum. Asıl hedef Türkiyemizdir’

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

 • Kulis bilgisiyle servis edilen dedikoduları, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı ikili görüşmelerin çarpıtılmasını hayretle takip ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, herkesi dinleyebilir. Bizim için mahsuru yok. Çarpıtmalara kulak asmayın.
 • Herkesi uyarıyorum. Asıl hedef Türkiyemizdir. Milli birliğimiz tehdit ve tehlikelerle sınanmaktadır. Mazisi bir buçuk asra dayanan yıkıcı ve bölücü mekanizma faaldir.
 • Türkiye’nin üzerine gölge düşmesi konusunda alçakça bir yarış devredir. Amaç Türkiye’yi kapana kıstırmaktır.
 • Cumhuriyet Halk Partisi bu pis senaryonun yerli figüranıdır Dem derseniz, hazırda bekleyen bölücü fitnedir. ABD, Suriye’de sonuçları çok vahim olacak bir oyun kurmaktadır.
 • DEM Partili Hakkari Belediye Başkanı’nın görevden el çektirilmesi, ardından geçtiğimiz günlerde silahlı terör örgütünü yönetmek suçundan 19 yıl 6 ay hüküm alarak tutuklanması, Türk devlet ve hukuk onurunun şaşmaz onurudur.
 • Yalnızca Hakkari belediye başkanı değil, haklarında yargısal süreçlerin devam ettiği 30’a yakın belediye başkanı koltuğunda oturuyor olması demokrasi ile izah edilemeyecek, despotluk ve düşmanlık alametidir. DEM’in hedefi yöre insanımızın derdine deva olmak değildir.
 • Ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgesinde bazı belediye başkanları talimatı bölücü terör örgütünden alırken, devletin hazinesinden aktarılan paraları da teröristlere yağmalattırmaktadır.
 • DEM’in Mardin milletvekili TBMM’de açıkça ‘Kürdistan’da işgalcisiniz düşmanlığınızın altında kalacaksınız. Kürtleri vatandaş saymıyorsunuz. Halkımızı direnişe davet ediyoruz.’ dedi. Sanıyorum bu insana benzeyen canlı fazla yürek yemiş. Bu milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırılarak adalet önünde hesap vermesi acil ihtiyaçtır.”
 • Yasalara saygı gösterip her türlü şiddete karşı çıkmak demokrasinin olmazsa olmazlarıdır. Bebeklere kurşun sıkmakla demokrasi ile bağ kurulamaz. Hiçbir siyasi münazara Türkiye’nin istikbalinden daha önemli değildir.
 • Kimin vatansever, kimin demokrasi yanlısı olduğu tescil edilecektir.
 • CHP de DEM’lenmiş ele geçirilmiş ve Atatürk ile yolları çoktan ayırmıştır. Özgür Bey kavga istediğimizi söyleyip duruyor. Bizim böyle bir niyetimiz yoktur. Şayet kavga edeceksek Özgür Bey rahat olsun o bizim klasmanımızda değildir. Meselemiz maşalarla değil tutan ellerdedir.
 • Geri kabul anlaşması sonlandırılmalıdır.
PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER