MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında sert konuştu. Bahçeli mahkeme kararı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Bu davanın var olmanın bedelini çile il mahkumiyet ve yoklukularla ödemiş bu sayade çınarlaşmıştır. Sonunda olan olmuş MHP mahkemeye verilmiştir. Kayyum heyeti atanmış sözde kurultayın önün açılmıştır. Hukuka her zaman riayet ederiz. Ancak bundan sonra temyiz işlemi devam edecektir. Bize AKP’nin stepnesi, bastonu diyenler şimdi ne diyecekler? Hangi mahkemenin leyhimizde karar vermesi için gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Bu ucubeler başka kapılarda gezip de nereye gitmiştir? Bizi paralele teslim edecek bir partimiz yoktur! 

Hangi iktidar yargıya müdahale edecektir. Bu ucubeler MHP’yi defalarca sırtından bıçaklayanlar  nerededir. Bizim paralele teslim edecek bir partimiz yoktur. Bizim Milliyetçi ülkücü hareketin hislerini yürekten sahiplenmeyenlere teslim edecek bir partimiz yoktur.

Olağanüstü kurultay yoktur yapılmayacaktır. Olağan büyük kurultay takvimini beklemek yerine olağanüstü kurultay peşinde koşanlar hüsrana uğrayacaktır."