Cumartesi, Haziran 22, 2024

Ayşe Ateş: Tüm MHP cinayeti biliyordu, kapalı kapılar ardında Ayşe Ateş cinayeti tasarlanıyor

Öldürülen eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, ‘tüm MHP’nin cinayetten haberdar olduğunu, kendisinin şu an tehdit edildiğini ve kendisinin cinayetinin tasarlandığını’ belirtti.

Gazeteci Fatih Altaylı’ya konuşan Ateş şunları söyledi:

*Olaydan önce Sinan bir girişimde bulundu, Devlet Bahçeli’yi aradı. Bahçeli’nin özel kalemi Murat Çeliker, “Git seni abin (İsmet Büyükataman) kurtarsın” diye suratına kapattı. Cinayet süreci hazırlanırken hiçbir ses çıkarmadı, her şeyi biliyordu. Hepsi biliyordu, Tüm MHP de biliyordu. Ama Devlet Bahçeli’ye aktarılan bence farklıydı. Devlet Bahçeli kimseyi öldürtmez. Cinayet emrinin hiçbir şekilde Bahçeli’nin verdiğini, bunu kimse beni ikna edemez.

*(Size yönelik bir tehdit var mı sorusuna) Evet bana yönelik tehditler var. Profilimin altına bakın. Hedef gösteriyorlar. Kapalı kapılar ardında Ayşe Ateş cinayeti tasarlanıyor. Ben koruma başvurusunda bulundum. Buradan ilan ediyorum. Ayşe Ateş’i de öldürecekler haberiniz olsun. Yani bu paylaşımları (hedef gösterildiği paylaşımlar) gören savcı bunların niye yapıldığını anlar herhalde.

Ne olmuştu?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, cinayete ilişkin soruşturmayı iki yıl dört ay sonra 29 Nisan’da tamamlamıştı.

22 kişiye ‘tasarlayarak öldürme’ suçu yöneltilen iddianamede cinayet sebebi de dahil olmak üzere birçok kritik bilgi yer almamıştı.

Soruşturmanın en önemli delillerinden, telefon mesajlarıyla cinayet organizasyonuna işaret eden bilirkişi raporundan neredeyse hiç bahsedilmediği gibi Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in de ifadelerine yer verilmemişti.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER