Ayşe Arman’ın röportaj karşılığı para aldığı yönündeki iddialara dair tartışma sürerken Arman’dan konuya dair açıklama geldi.

Hürriyet yazarı Ayşe Arman’ın röportaj karşılığı para aldığı yönündeki iddialar konuşulmaya devam ediliyor. Arman konuya ilişkin ilk kez konuştu ve “Meslek hayatım boyunca pek çok gerçek dışı ithamla karşı karşıya kaldım. Bu, en iğrenciydi” dedi.

Hürriyet gazetesi okur temsilcisi Faruk Bildirici bu tartışmalara bir gönderme yaparak, eski bir yazısını hatırlatmıştı. İlk olarak Habertürk yazarı Sevilay Yılman’ın gündeme getirdiği bu iddiayı, Habertürk yazarı Fatih Altaylı ve Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç da sürdürmüştü. Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal’ın dünkü açıklamasında ise “İtham gerçek dışıdır” denilmişti.

ARMAN: PROJELER YAPILMIŞTIR AMA HER ŞEY HÜRRİYET’İN BİLGİSİ DAHİLİNDEDİR, HÜRRİYET’İN İŞİDİR

Ayşe Arman ise instagram hesabından açıklama yaptı. “Meslek hayatım boyunca pek çok gerçek dışı ithamla karşı karşıya kaldım. Bu, en iğrenciydi” diyen Arman şöyle devam ediyor:

“Ben hiç kimseye ‘Şerefsiz!’ demedim, insanlar birbirine bu kadar ağır bi hakareti nasıl der onu da bilmezdim, artık biliyorum. Benimle ilgili bu iftirayı çıkartan, iftiraya iftira ekleyen, köpürten herkes şerefsizdir. Bugüne kadar susmanın nedeni gazetemin açıklamayı kendisinin yapmak istemesi. Açıklama bugün birinci sayfadan duyuruldu ve yapıldı. Ben açık bi kadınım, her konuda şeffaf oldum, 26 yıldır Hürriyet’te çalışıyorum. İşimi de hep tutkuyla yaptım. Herhangi bi röportajdan para aldığımı, para istediğimi söyleyecek bir baba yiğit varsa, gelsin karşıma, yüzüne söylesin.

Ya da çıksın medyaya söylesin, ‘Evet para verdim!’ desin. Bu yapılan en aşağılık şey, isim vermeden muallak bi şekilde para alış verişinin olduğunun söylenmesi. O zaman açıkla! Söyleyeni getir karşıma! Düşmanlığın, kıskançlığın, alt oymanın bu kadarı fazla. Bir de gazetem bana iyi bi maaş ödüyor, niye böyle bi şeye ihtiyaç duyayım? Benim menajerim filan da yok, ben şarkıcı mıyım? Neresinden tutarsa tut, elinde kalan bi iftira. Benim alnım açık. Gizli saklı bi şeyim yok, Evet, projeler yapılmıştır ama her şey Hürriyet’in bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir, Hürriyet’in işidir…”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Meslek hayatım boyunca pek çok gerçek dışı ithamla karşı karşıya kaldım. Bu, en iğrenciydi. Ben hiç kimseye ‘Şerefsiz!’ demedim, insanlar birbirine bu kadar ağır bi hakareti nasıl der onu da bilmezdim, artık biliyorum. Benimle ilgili bu iftirayı çıkartan, iftiraya iftira ekleyen, köpürten herkes şerefsiztir. Bügüne kadar susmanın nedeni gazetemin açıklamayı kendisinin yapmak istemesi. Açıklama bugün birinci sayfadan duyuruldu ve yapıldı. Ben açık bi kadınım, her konuda şeffaf oldum, 26 yıldır Hürriyet’te çalışıyorum. İşimi de hep tutkuyla yaptım. Herhangi bi röportajdan para aldığımı, para istediğimi söyleyecek bir baba yiğit varsa, gelsin karşıma, yüzüne söylesin. Ya da çıksın medyaya söylesin, ‘Evet para verdim!’ desin. Bu yapılan en aşağılık şey, isim vermeden muallak bi şekilde para alış verişinin olduğunun söylenmesi. O zaman açıkla! Söyleyeni getir karşıma! Düşmanlığın, kıskançlığın, alt oymanın bu kadarı fazla. Bir de gazetem bana iyi bi maaş ödüyor, niye böyle bi şeye ihtiyaç duyayım? Benim menejerim filan da yok, ben şarkıcı mıyım? Neresinden tutarsa tut, elinde kalan bi iftira. Benim alnım açık. Gizli saklı bi şeyim yok, Evet, projeler yapılmıştır ama her şey Hürriyet’in bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir, Hürriyet’in işidir…

Ayse Arman (@armanayse)’in paylaştığı bir gönderi ()