Cumartesi, Nisan 13, 2024

Artık ChatGPT kullanmak için hesap açmanıza gerek yok

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka sohbet botu ChatGPT kullanıcıları artık hesap açmadan kullanabilecek.

Yapay zeka alanında öncü kuruluşlardan biri olan OpenAI, ChatGPT adlı üretken yapay zeka temelli sohbet botunu artık hesap olmadan da kullanılabilecek şekilde güncelledi.

DALL-E 3 ve diğer OpenAI servislerinin kullanımı için hala hesap girişi gerekmekle birlikte, ChatGPT’yle sohbetler için artık herhangi bir hesap oluşturulmasına ihtiyaç duyulmuyor. OpenAI, bu adımıyla sistemi daha kullanıcı dostu hale getiriyor.

Şirketin verdiği bilgilere göre, ChatGPT’yi her hafta 185 ülkede 100 milyondan fazla kişi yeni bilgiler öğrenmek, yaratıcı ilhamlar almak ve çeşitli sorularına yanıt bulmak için kullanıyor. Ancak, hesap olmadan yapılan sohbetlerin GPT dil modellerinin eğitimi için kullanılmasını engellemek amacıyla ayarlardaki “Modeli herkes için iyileştirin” seçeneğinin kapatılması gerekiyor.

Bu güncelleme öncesinde, ChatGPT için çok faktörlü kimlik doğrulama adımı uygulanmıştı. Bu adım, kullanıcıların hesaplarına girerken parola dışında ek bilgiler girmelerini gerektiriyordu.

Öte yandan, ChatGPT’nin ses odaklı bir adım atarak, iOS ve Android uygulamalarında ve web sürümünde hazırladığı cevapları sesli olarak okuma özelliğine sahip olduğu da belirtiliyor.

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER