İstanbul’da seçim öncesi sık sık yaşanan manipülasyonların bir benzeri de Ankara’da yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kentin bazı kesimlerinde yürüyen merdivenlerin kimliği belirsiz kişilerce durdurulduğu görüntüleri paylaşarak, “seçim önce ‘kirli eller’ devrede açıklaması yaptı.

Ankara’da yürüyen merdivenlerin bazı kişilerce bilinçli bir şekilde durdurularak manipülasyon yapıldığı ortaya çıktı. Olay ABB’nin arızaları incelemesiyle anlaşıldı.

İncelemelerin ardından ABB, sabotaj görüntülerini sosyal medya hesabından şu açıklamayla paylaştı:

“Son birkaç gündür, kentimizin muhtelif yerlerindeki yürüyen merdivenlerin arıza sayısında ciddi oranda artış tespit edilmesi üzerine Büyükşehir Belediyemiz inceleme başlatmıştır.

Yapılan incelemede, yürüyen merdivenlerin hiçbir arıza olmadığı hâlde acil durdurma butonuna basılarak durdurulduğu ve vatandaşlarımızın mağdur edildiği tespit edilmiştir.

Bu tür gayriahlaki davranışların son günlerde artması manidardır. Kirli siyasetin bugüne kadar kimseye fayda sağlamadığı ve bundan sonra da sağlamayacağı ortadadır. Bu çabalar, ABB Başkanı Sn. Mansur Yavaş’a değil, Ankara halkına zarar vermektedir.

Bu eylemi yapan, yapılmasına teşvik eden ve vatandaşlarımızı mağdur edenler hakkında derhal yasal yollara başvurulacak, konu sonuna kadar takip edilecektir.”

Editör: PolitikYol