Ankara ve İstanbul'da Et ve Süt Kurumu (ESK) ile yapılan işbirliği kapsamında ramazan boyunca kırmızı et fiyatları sabitlendi.

Bu dönemde İstanbul'da dana kıymanın kilogram fiyatı 314 liradan, dana kuşbaşının kilogram fiyatı ise 344 liradan satışa sunulacak. Ankara'da ise kıyma ve kuşbaşının kilogramı 324 liradan satılacak.

İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere, ESK ile yapmış oldukları protokol kapsamında, ramazan boyunca dana kıymanın ve dana kuşbaşının fiyatlarını sabitleyeceklerini söyledi:

"Protokol çerçevesinde ramazan ayı boyunca dana kıymanın kilogram fiyatını 314 liradan, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 344 liradan satışa sunmaya devam edeceğiz. Yerel perakende olarak üye zincir marketlerimizle ramazan ayının bereketini sofralara taşımaya kararlıyız ve ramazan fırsatçılarına göz açtırmayacağız."

Hangi marketler?

Güzeldere, İstanbul'da kampanyaya katılan üye marketleri şöyle sıraladı:

"Hakmar, Happy Center, Kim Market, Gökkuşağı Market, Onur Market, Biçen Market, Mopaş Market, Özkuruşlar Market, Sarıyer Market, Snowy Ulu Kardeşler, Örnek Market, Show Market, Altun Market, Anpa Gross, Birmar, Deniz Group, Ecemar, Şimşekler Market, Birlik Gross, Grup Gökkuşağı, İklim Mağazacılık, Kılıç Market, Karabağ Market, Nar Market, Onur Hipermarketleri, Irmaklar Market, Rota Market, Taş Kasap."

ü

Editör: Ece Piroğlu