Cuma, Nisan 12, 2024

Altınok mal varlığını açıkladı: Gayrimenkulü çok arabası ve bankada parası hiç yok

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Turgut Altınok, daha önce “istediğim zaman açıklarım” dediği mal varlığını açıkladı. Altınok’un açıkladığı mal varlığında sadece konut ve arsalar yer alırken, herhangi bir araç ve banka hesabı bilgisi yer almaması dikkat çekti.

AK Parti ABB adayı Turgut Altınok, mal varlığı tartışmalarına dair yaptığı açıklamaların ardından sosyal medya hesabından açıklama yaparak, mal varlığını açıkladı.

Altınok’un açıkladığı mal varlığına göre, 60 ayrı gayrimenkulü bulunurken, banka hesaplarına ait herhangi bir beyan yer almadı. Aynı şekilde açıklanan mal varlığında tek bir arabanın dahi yer almaması dikkat çekti.

İşte Altınok’un mal varlığı;

Altınok, mal varlığını açıkladığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Biz dün neredeysek bugün de oradayız…Değerli Hemşehrilerim! Bir belediye başkanı öncelikle şeffaf olmalıdır! Özü sözü bir ve dürüst olmalıdır! Bir belediye başkanının duruşu olmalıdır ve bir o yanda bir bu yanda bulunmamalıdır! Ne yazık ki mal varlığım üzerinden bir süredir suni gündemler yaratılarak, Başkentimize yapacağımız hizmet ve eserlerin üstünün örtülmeye çalışıldığını; projelerimizi gölgeleme çabasına girildiğini ve en önemlisi siz değerli Ankaralı hemşehrilerimi incittiklerini hissettiğim için mal varlığımı açıklama vakti gelmiştir. Değerli Ankaralılar! İçinizde en ufak bir tereddüt olmasın! Ekte sunduğum tüm mal varlığım ana sütü gibi ak ve helaldir…

Altınok, mal varlığıyla ilgili sorusuya katıldığı bir televizyon yayınında ‘kendi istediği zaman’ açıklayacağını söylemişti: “Mal bizim değil Allah’ın. Hepsi Allah’ın, biz emanetçisiyiz.”

PolitiYol Telegram'da

GÜNÜN YAZILARI

SOSYAL MEDYA

13,609BeğenenlerBeğen
10,450TakipçilerTakip Et
60,616TakipçilerTakip Et
9,284AboneAbone Ol

EDİTÖR ÖNERİSİ

HAFTANIN ÇEVİRİSİ

SON HABERLER