Çankaya Belediyesi ve Ensar Vakfı’nın logosunun olduğu afişlerin sosyal medyada yer alması üzerine, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

Organizasyonun destek kararının Karaman’daki çocuklara yönelik tecavüz olayının ortaya çıkmadan önce alındığını söyleyen Taşdelen, Ensar Vakfı’nın da aynı organizasyona sponsor olduğunun kendilerine bildirilmediğini aktardı. 

Açıklamasında kutlu doğum haftası etkinliklerine yönelik sponsorluklarını çektiklerini belirten Taşdelen, dün sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: "Çankaya Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile okullar arası yarışmaya destek olmamızı resmi olarak talep etmiştir. Biz Müftülüğün resmi talebini karşılarken, Ensar Vakfı haberleri gündemde olmadığı gibi, bu vakfın sponsor olduğu bilgisi de bizde yoktu. Biz resmi bir talebi karşılarken, bugün gelinen noktada bu vakıf ile aynı etkinlikte olmayı kabul edemeyiz. Bilgimiz dışında olan bu durumdan duyduğumuz rahatsızlığı ve kararımızı yarın Müftülüğe de bildireceğim.”

Taşdelen bu sabah ise açıklamasını  şu şekilde sürdürdü:

“Dün belirttiğim gibi Ensar Vakfı’nın da olduğu etkinliklerden çekildik. Çankaya Müftülüğü’ne de bildirdik. Söz konusu etkinlikle belediyemizin hiçbir ilgisi kalmamıştır."