Al Jazeera’nın haberine göre, saldırı Almanya’nın batısında, Frankfurt yakınlarındaki Hessen eyaletine bağlı Viernheim kasabasında meydana geldi. Yerel saat ile 15:00 sıralarında silahlı ve maskeli bir kişi, sinema salonunun da olduğu binada ateş açtı. Çok sayıda kişiyi rehin aldı. Özel polis birlikleri saldırının olduğu binaya girdi. Saldırgan vurularak öldürüldü. 

Hessen Eyaleti İçişleri Bakanı Peter Beuth, saldırganın akli dengesi yerinde olmayan bir erkek olduğunu açıkladı. Hessen İçişleri Bakanı Peter Beuth, Eyalet Meclisi’nde yaptığı açıklamada, maskeli ve silahlı bir kişinin sinema salonunun da olduğu binaya girdikten sonra 4 el ateş ettiği bilgisinin geldiğini, bunun üzerine polis ekiplerinin olay yerine gittiğini söyledi. 

Devlet medyası en az 25 yaralının olduğunu aktardı. Yerel basın ise en az 50 yaralının olduğunu yazdı. Ancak Almanya polisi saldırgan tarafından yaralanan olmadığını açıkladı. İçeridekilerin bazıları saldırgana müdahale sırasında kullanılan gazdan etkilendi. 

Helikopter destekli operasyon tamamlandı ve rehineler serbest kaldı.  

Darmstadt Polisi sözcüsü Bern Hochstadter olay yerinde bulunan bir sırt çantasının da polis ekipleri tarafından kontrol edildiğini ifade etti.

PolitikYol