İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde, ‘PKK’nın kaçırdığı çocukları’ için nöbet tutan ailelere seslenerek, “Çözüm adresi, bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır” dedi.

Yeniçağ’ın haberine göre, Akşener, açıklamasında şöyle dedi: “Türkiye’nin mal varlığını yandaş firmalara aktarıp, damadını bacanağını servet ve makam sahibi yapma peşinde olanlar, Evladının peşine düşen annelerimizin acısını nasıl paylaşsın?”

Akşener, yazılı açıklamasında daha sonra şöyle devam etti: “Evlatları terör örgütü tarafından kaçırılan annelerimiz, Diyarbakır’daki bir parti binası önünde gözyaşı ve hasretle nöbet tutuyor… Ağlayan sadece o annelerimiz değil, bütün milletimizdir. Bu acıyla feryat eden, 82 milyondur.

Bu gerçeğin ışığında, bir anne olmanın yanında, Türkiye Cumhuriyeti’nde İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçi olarak uyarıyorum;

O annelerin feryadının çözüm adresi, bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır.

Eğer bu ülkenin anneleri, devletin çözüm bulması gereken bir acıya, bir parti kapısında derman aramak durumunda kalıyorsa, iktidar da, borazan medyası da düşünmek ve şu soruya cevap vermek zorundadır;

Liyakatle yönetilen bir ülkede, bir anne, evladının geleceğini, bir partiden mi yoksa devletten mi talep eder?”