Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni parti için Diyarbakır’a geleceği iddiası AKP’lileri rahatsız etti. Basın açıklaması yapan AKP’liler, yeni parti oluşumunu vefasızlık olarak nitelendirdi.

AKP’liler tarafından oluşturulan Gönül Mimarları İnisiyatifi, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 27 Mayıs’ta Diyarbakır’da katılacak iftar yemeği ve vereceği mesajlara ilişkin Çift Kapı’da basın açıklaması yaptı. “Reisim yanındayız” ve “Reis yolun yolumuzdur” dövizleri açan grup adına açıklama yapan inisiyatif sözcüsü Abdulkadir Arslanoğlu, Erdoğan’ın yanında olduklarını ve Erdoğan’ı incitmenin de insafsızlık olduğunu ileri sürdü.

Davutoğlu’nun AKP’yi parçalama yolunda gayret sarfettiğini belirten Arslanoğlu, “Bazıları, ülkemizin bu kadar çok düşmanı varken, yeni partiler ve oluşumlar peşinde olduklarını artık açık açık ifade ediyorlar. Vefasızlığın ve kadir bilmezliğin en somut örneğini teşkil eden, birlik ruhundan nasiplenmemiş bu zihniyetin mümessilleri, çıkmışlar; Bölgedeki mütedeyyin Kürtlerin desteğini alabileceklerini düşünerek bu işe bölgenin kalbi konumundaki Diyarbakır’dan start verecekleri havasını estirmişlerdir” diye konuştu.

“AMACI BÖLÜCÜLÜK OLANLAR…”

“Hiç kimse, fitnenin fitilini, bu şehirden ateşleye bileceğini aklından bile geçirmesin” diyen Arslanoğlu, şöyle devam etti: “Amacı bölücülük olanlar bu şehirden eli boş dönerler! Memleket sevgisinden nasibini almamışlar bu şehre gelmesinler! Bayrak sevgisinden nasibini almamışlar, bu şehre gelmesinler! Dirliğimizi bozmak, dış güçlerin ekmeğine yağ sürmek isteyenler bu şehre gelmesinler! Kutlu davamızı sırtından hançerlemek isteyenler bu şehre gelmesinler! Bu düşünceleri taşıyıp bu şehre gelenler, kendilerine taraftar ve destekçi bulamazlar.”

MA’nın haberine göre, Davutoğlu’nu vefasızlıkla suçlayan Arslanoğlu, “Peygamber ve sahabe neslinin oluşturduğu bir toplumdan, bölücülere ve bozgunculara destek çıkmaz! Eğer böyle bir tasavvurunuz varsa şimdiden vaz geçin ey vefasızlar! Bu şehirden size ekmek çıkmaz!” dedi.